Babiš ukázal, že nemá vůbec žádné hranice, varuje Tomáš Klvaňa

10.02.2016 22:09

Tomáš Klvaňa si v komentáři pro Reflex.cz klade otázku, co bude dělat Andrej Babiš teď, když dosáhl nesporného politického úspěchu s elektronickou evidencí tržeb. Otázkou je, zda má vůbec nějaké osobní hranice, za které by v touze po ještě větší moci už nebyl ochoten zajít, nebo bude po vzoru prezidenta Miloše Zemana ochoten zneužít třeba i xenofobní strategii, aby definitivně ovládl Česko.

Babiš ukázal, že nemá vůbec žádné hranice, varuje Tomáš Klvaňa
Foto: hns
Popisek: Jeden ze studentských vůdců Tomáš Klvaňa

Andrej Babiš (ANO) může po dnešku říci, že dosáhl politického úspěchu. Prosadil elektronickou evidenci tržeb. Jde o malicherné opatření, u něhož navíc nelze vyloučit nebezpečné zneužití, ale voliči mu zřejmě uvěřili, že s pomocí tohoto zákona teď dokáže zázraky.

„Přičemž sám Babiš uvádí, že na daních se v rozporu se zákonem ročně nezaplatí 170 miliard. Jde tedy o směšný poměr, zvážíme-li počet slov chrlený do prostoru veřejné debaty na tohle téma, většinu z nich metaných hnojomety ANOfertu,“ poznamenává Klvaňa.

Celý komentář naleznete zde

A co bude dál? Babiš už dokázal, že je schopen úspěšně se svézt na lecjaké vlně. Do Sněmovny se ostatně dostal díky tomu, že se přižili na protikorupčním tažení, jehož rozpoutání si společnost přála. Trik se Babišovi zdařil a teď díky němu válcuje pravicovou opozici. Drží ho na uzdě premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a to je prý třeba mu připsat k dobru.

Majitel Agrofertu by se zřejmě rád premiéra zbavil. Rozuměj, rád by se sám stal premiérem a nejlépe by pro něj asi bylo, kdyby dokázal sestavit jednobarevnou vládu podle maďarského vzoru Viktora Orbána. Na to mu ale schválení elektronické evidence tržeb a další sliby o boji s korupcí zřejmě stačit nebudou. Bude potřebovat nějaké nové téma, na němž by se svezl a ještě posílil svojí moc.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

„Babiš hledá pořádně napěněnou vlnu, jež by našemu surférovi vynesla silné premiérské křeslo, a to teoreticky může být xenofobní strategie. Elektronická kasička by proti frontálnímu útoku toho typu byla jako knoflíková válka vedle maršála Koněva. V následujících měsících před regionálními a senátními volbami uvidíme, zda má nějaké zábrany, nebo ho budeme muset připsat na stejný seznam všehoschopných populistů, kde už je prezident Zeman,“ uzavřel varovně autor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

22:51 Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

Novinář Jaroslav Plesl ve svém facebookovém příspěvku komentuje vliv finančníka Georga Sorose v před…