Babiš ustupuje komunistům. Chce zřídit státní banku

07.04.2021 22:46

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu večer předal komunistům návrh na zřízení komerční banky v rukách státu. Jde o jednu z podmínek KSČM pro podporu menšinového kabinetu. V úterý skončilo hlasování členů ÚV, v němž se drtivá většina vyjádřila pro ukončení tolerance kabinetu ANO a ČSSD, informují Novinky.

Babiš ustupuje komunistům. Chce zřídit státní banku
Foto: Hana Brožková
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

„S našimi experty prostuduji návrh na založení banky komerčního typu v rukách státu,“ popsal po zhruba hodinu a půl dlouhém jednání další kroky. Podle předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka jde „o konkrétní materiál“.

Mezi stranami v době boje s pandemií koronaviru probíhá dohodovací řízení, kromě vzniku banky řeší například i možné spojení zdravotních pojišťoven. Řízení bylo na týden přerušeno.

Celý text ZDE.

Ministr obrany Lubomír Metnar byl podle Filipa požádán, aby jednání o sloučení Vojenské zdravotní pojišťovny a Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra odbrzdil.

Podle Faltýnka se lídři ANO a KSČM shodli na tom, že vláda plní 60 procent závazků obsažených v toleranční dohodě, 40 procent ne. Filip označil poměr za realistický, byť míní, že požadavky měly být plněny rychleji. Chce, aby dohodovací řízení skončilo do příští soboty, kdy se sejde Ústřední výbor KSČM. Uvedl ale, že široké vedení se k věci vyjadřovat zřejmě nebude.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…