Babiš v Maroku vzpomínal, jak tam dělal obchodního vyslance. Dcera hrála tenis a bratr krále jí dal psa...

04.12.2018 20:41

Předseda vlády Andrej Babiš vyrazil do Maroka. Vzpomínal tu na staré časy, jaké to bývalo, když mezi lety 1985 až 1991 v této severoafrické zemi pracoval. Kolona vládních vozidel, která projížděla Marokem, však dělala pramalou radost místním obyvatelům. Troubili prý na Babiše ostošest.

Babiš v Maroku vzpomínal, jak tam dělal obchodního vyslance. Dcera hrála tenis a bratr krále jí dal psa...
Foto: Screen: FTV Prima
Popisek: Premiér Andrej Babiš v pořadu Názory bez cenzury.
reklama

Český premiér Andrej Babiš dorazil do Maroka. Prohlédl si mimo jiné dům, ve kterém tu pracoval mezi lety 1985 až 1991.

„V tomto domě bylo obchodní oddělení československého velvyslanectví. V prvním a druhém patře byly kanceláře, bydlel jsem ve třetím patře. V kanceláři jsme seděli dva, jeden nestrojírenský delegát, to jsem byl já, zastupoval jsem 15 podniků zahraničního obchodu, a druhý strojírenský, který jich zastupoval asi deset,“ řekl Babiš novinářům. Jeho slova přinesl deník Právo.

„Po těch třiceti letech to nepoznávám, ale to centrum a ten ruch je stejný. Největší deviza je to slunce, každé ráno vstát a vidět ho,“ vracel se předseda vlády v myšlenkách do minulosti. Vzhledem k tomu, že spolu s premiérem k domu ve městě Rabat jela kolona vládních aut a autobus, místní řidiče Babišova návštěva věru nepotěšila. Deník tvrdí, že na kolonu českého předsedy vlády troubili maročtí řidiči ostošest.

Předseda vlády se jel podívat i na místa, kde kdysi stály tenisové kurty, na kterých hrála tenis jeho starší dcera. Za své výkony jednou dostala psa od bratra tehdejšího krále Hasana II., který seděl na trůně mezi lety 1961 až 1999.

Ale Babiš nejel do Maroka kvůli vzpomínkám. Alespoň podle oficiálních informací ne. Český premiér se chce v této severoafrické zemi věnovat rozvoji ekonomické spolupráce s Českem a na stůl prý položí i téma migrace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…