Babiš v rádiu: ODS a ČSSD ušpinily kraje. Je na čase je očistit

10. 10. 2016 18:33

Po drtivém vítězství v krajských volbách předseda hnutí ANO a ministr financí zavítal do Kauzy dne na svém Rádiu Impuls. I toto rádio patří mezi média, která vlastní. Nikoli poprvé si posteskl, že ve sněmovně všichni stojí proti ANO, ale on jako ministr financí dělá, co může.

Babiš v rádiu: ODS a ČSSD ušpinily kraje. Je na čase je očistit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

„Ono to jen potvrzuje ten trend, že existuje naše hnutí a proti němu jsou všechny tradiční strany. Já mám to štěstí, že je po mně pojmenován zákon. I ve sněmovně se hlasuje proti nám. Když jsem ve sněmovně navrhoval vyšší zdanění hazardu, tak hlasovali proti mně,“ posteskl si Babiš hned na úvod. Lex Babiš považuje za útok na svá práva, a až vstoupí v platnost, obrátí se na právníky.

Teď je prý navíc z Agrofertu pryč a neřídí ho. Do budoucna zvažuje, zda v politice zůstane. „Ty poslední dva měsíce jsem pracoval sedm dní v týdnu 19 hodin denně,“ prozradil šéf hnutí ANO. Prý se to negativně podepisuje na jeho rodině.  

Ministr financí by prý opravdu chtěl, aby kraje fungovaly transparentně a bez korupce. ČSSD a ODS prý kraje ušpinily rozprodáváním majetku a korupcí a je načase je očistit. Je přesvědčen, že voliči k tomu hnutí ANO dali mandát, a rád by ho naplnil. „Naše rétorika se nezmění. Naše hnutí bude i nadále proti dalším parlamentním stranám a bude to nějaký symbol do příštích voleb,“ přislíbil současný vicepremiér a partner předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Právě proto, že sedí v koalici, nechápe, proč ČSSD spustila v předvolebním čase lži o tom, že ANO chce v podstatě zprivatizovat kraje. „My nic privatizovat nechceme. Já plním ten základní cíl, že nelžu, nekradu a pracuju pro lidi,“ zaznělo z úst politika. Jeho kolegové z jiných stran se prý bojí „o koryta“, a právě proto proti němu jdou tak tvrdě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Téměř holohlavý Babiš dnes udeřil ještě jednou: Připravte se na tři týdny pekla!

16:58 Téměř holohlavý Babiš dnes udeřil ještě jednou: Připravte se na tři týdny pekla!

Když premiér Andrej Babiš dorazil do vysílání CNN Prima News, by ostříhán velmi na krátko, takřka do…