Babiš ve Washingtonu uctil památku T. G. Masaryka

08.03.2019 7:33

Položením věnce u památníku Tomáše Garrigua Masaryka ve Washingtonu uctil ve čtvrtek večer místního času (v noci na dnešek SEČ) premiér Andrej Babiš památku prvního československého prezidenta, od jehož narození ve čtvrtek uplynulo 169 let, připomněla ČTK.

Babiš ve Washingtonu uctil památku T. G. Masaryka
Foto: Archiv
Popisek: Tomáš Garrigue Masaryk
reklama

Babiš při slavnostním ceremoniálu, kterému přihlížely tři desítky českých krajanů, připomněl Masarykův humanistický odkaz. Zdůraznil, že demokratické ideály, které Masaryk prosazoval, je třeba stále obhajovat.

„Jsem rád, že v tento den mohu být v této zemi, která pro Masaryka tolik znamenala v jeho osobním životě, politické filozofii a akademické i politické kariéře. Masaryk byl celoživotní stoupenec česko-amerického přátelství,“ řekl Babiš. Za symbolické označil, že se právě v den výročí Masarykova narození mohl v Bílém domě setkat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

„Masarykův humanistický odkaz nás učí, že každá demokracie stojí a padá s postojem jejích občanů k jejím klíčovým hodnotám: ke svobodě, k lidským a občanským právům, k otevřenému dialogu a respektu k ostatním. Musíme mít na paměti, že tyto hodnoty nemůžeme považovat za dané a že musíme stále pracovat a udržovat je pro příští generace,“ řekl český premiér.

Pietního aktu u Masarykovy sochy na rohu Massachussetts Avenue a 22. ulice se zúčastnily zhruba tři desítky českých krajanů. Český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček připomněl, že setkání 7. března je tradiční akcí, krajané se ale u sochy scházejí i v další významné dny, aby si prvního československého prezidenta připomněli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

20:20 Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

Komentátor Martin Fendrych se na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, že některé věci se opravdu po…