Babiš vysvětlil, proč šel na Národní už v noci. Pospíchá do Švýcarska za nemocným synem

17.11.2018 11:46

Premiér Babiš položil květiny na Národní třídu už v nočních hodinách. Podle svých slov proto, že hned poté odjel do Švýcarska za svým psychicky nemocným synem. Mnozí si ale stále myslí, že se chtěl vyhnout demonstrantům. Včetně místopředsedy lidovců...

Babiš vysvětlil, proč šel na Národní už v noci. Pospíchá do Švýcarska za nemocným synem
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.
reklama

Premiér Andrej Babiš položil květiny k památníku 17. listopadu už krátce po půlnoci. Mnozí mu předhazovali, že se tak chtěl schovat před pískotem demonstrantů, kteří mu u památníku chtěli dát najevo, co si o něm myslí.

A skutečně se na něj chystali. Už nad ránem, ještě za tmy, dorazil na Národní třídu aktivista skupiny Kaputin Otakar van Gemund. Když zjistil, že premiér už na místě byl, tak aspoň před televizní kamerou vyhodil do odpadkového koše jeho kytici. „Bojujeme za demokracii a myslíme si, že je neslučitelné s naší demokracií, aby tady lidé jako Andrej Babiš nebo Tomio Okamura položili věnce u památníku 17. listopadu. Ten má být symbolem naší demokracie a tito pánové se podle pravidel demokracie nechovají,“ řekl k tomu.

Během soboty ale premiér vysvětlil, že k noční výpravě na Národní třídu měl vážné důvody. Musel totiž odjet do Švýcarska za svým synem. Ten je v posledních dnech jedním z hlavních aktérů kauzy, kterou rozehráli redaktoři webu Seznam Sabina Slonková a Jiří Kubík.

Redaktoři natáčeli u Babiše juniora doma ve Švýcarsku. Otec premiér je obvinil z hyenismu, neboť jeho syn je prý psychicky nemocný a nevěděl, že jej natáčejí. Kauza měla během týdne několik šťavnatých peripetií, včetně toho, že premiér tvrdil, že se čeští novináři snaží v nočních hodinách dobouchat do bytu jeho syna. Premiér také avizoval, že se chce se synem sejít, což se rozhodl učinit právě 17. listopadu.

Přesto premiér nejspíš mnohé nepřesvědčil. Například místopředseda lidovců Marian Jurečka se posmíval, že příští rok někteří politici místo sebe raději s květinou pošlou drony.

Je ale třeba dodat, že vyhazování Babišových květin označil Jurečka za „zhovadilost“.

„Premiér se bojí. Bojí se reakce nespokojených lidí a bojí se, že až přijde o funkci, tak nastane nezávislé vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Má strach z občanů České republiky, a to by premiér demokratické země neměl mít,“ přidal se Jiří Pospíšil, předseda TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to tady. Zákaz pohybu, zákaz vycházení. Celý den, celou noc

21:23 Je to tady. Zákaz pohybu, zákaz vycházení. Celý den, celou noc

VÍME PRVNÍ ParlamentníListy.cz získaly stanovisko pro jednání vlády k materiálu „o přijetí krizového…