Babiš vzkázal přes noviny: O důvěru požádám, až si budu jistý, že uspěju

03.03.2018 12:55

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) požádá Sněmovnu o důvěru jen tehdy, až si bude jistý, že v hlasování uspěje. Je přesvědčen, že nejlepší by byla menšinová vláda ANO tolerovaná ČSSD a KSČM, řekl dnešnímu Právu. Dodal, že nechce předčasné volby a druhý pokus o získání důvěry nebude na zkoušku.

Babiš vzkázal přes noviny: O důvěru požádám, až si budu jistý, že uspěju
Foto: Facebook
Popisek: Andrej Babiš s plyšákem
reklama

„Jednáme s každým, kdo o to projevil zájem, a to ČSSD projevila. Uvidíme, jestli jednotu zajistí a jestli v sociální demokracii bude fungovat stranická disciplína,“ poznamenal v rozhovoru Babiš k probíhajícím jednáním.

Zástupci hnutí ANO se sešli se sociálními demokraty, komunisty i SPD. ČSSD pod novým šéfem Janem Hamáčkem chce po hnutí ANO případnou záruku, že větší koaliční partner je nebude přehlasovávat. Komunisté pak chtějí ještě se sociálními demokraty jednat.

Babiš pak k jednáním s ČSSD pro Právo dodal, že hnutí je zatím se sociálními demokraty v diskusi o programu, nikoliv o vládě. A vyjádřil se také k bývalému expremiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), kdy se proslýchá, že on chce domluvy ve Sněmovně „torpédovat“. 

„Sobotka úspěšně dovedl svou stranu k sedmi procentům a pokračuje v destruktivních nápadech. Společně s ČSSD jsme byli ve vládě úspěšní, bohužel ji Sobotka zničil, stejně jako soc. dem. Místo aby pustil mandát a zkusil normálně pracovat v soukromé sféře, tak dál chodí do Sněmovny jako řadový poslanec,“ popíchl Babiš svého bývalého nadřízeného z vlády. 

Následně řekl, že v ČSSD jsou zkrátka různí lidé. „S panem Zimolou a Hamáčkem normálně fungujeme, se Sobotkou a Chovancem to nešlo. Hamáček s námi normálně mluví a na rozdíl od Sobotky, který byl podrazák a zbabělec, se choval vždycky korektně. Potřebujeme mít stabilní vládu. Vidíte, jak dlouho to trvalo v Německu nebo Nizozemsku,“ sdělil a neopomněl zdůraznit, že v případě, že se hnutí ANO nedomluví s nikým, jsou možné i předčasné volby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…