Babiše čeká jednání v Severní Makedonii

11. 6. 2019 6:30

Premiér Andrej Babiš se dnes v Severní Makedonii setká se svým protějškem Zoranem Zaevem, jakož i prezidentem, místopředsedou vlády pro ekonomiku a ministry hospodářství a vnitra této balkánské země. Chce jí vyjádřit podporu ve snahách o evropskou integraci a posílit vzájemné vztahy. Součástí programu je také návštěva českých policistů v pohraniční Gevgeliji.

Babiše čeká jednání v Severní Makedonii
Foto: Printscreen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Podle dokumentu, který má ČTK k dispozici, má Česko zájem o rozšíření spolupráce v obchodu a investicích. Státníci mají jednat také o situaci v západním Balkánu, vztahu zemí visegrádské čtyřky k tomuto regionu a migrační krizi.

V dubnu navštívil Severní Makedonii ministr vnitra Jan Hamáček. Při jednání se Zaevem slíbil, že Česko zemi podpoří při diskusích o zahájení přístupových rozhovorů s Evropskou unií. Severomakedonský premiér tehdy poděkoval České republice za pomoc při řešení migrační krize a za podporu při reformě bezpečnostních složek. Hamáček s ministrem vnitra Oliverem Spasovským podepsal darovací smlouvu na 25 milionů korun. Češi poskytnou i techniku, která pomůže při odhalování migrantů v kamionech.

ČR má v Severní Makedonii policejní kontingent od února 2016, ve kterém se vystřídalo kolem tisícovky policistů. S jejich působením Česko počítá i letos. Také finanční podpora určená Severní Makedonii je od roku 2016 pravidelná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…