Babiše dotlačí do funkce premiéra i přes vyšetřovací celu. Ondřej Neff napsal, co si myslí o Zemanovi

26.08.2017 9:59

Šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff se ve svém komentáři rozepsal nad premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem.

Babiše dotlačí do funkce premiéra i přes vyšetřovací celu. Ondřej Neff napsal, co si myslí o Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Neff

„Je to prvek, se kterým nepočítal populismem oslepený parlament, když odhlasoval nesmysl jménem přímá volba prezidenta bez doladění ústavy. Prezident nemá žádné zvláštní pravomoci, avšak z titulu imperiální funkce se těší autoritě – plynoucí z úřadu, nikoli z osobnosti a schopností,“ zmínil úvodem Neff s tím, že prvním produktem tohoto nesmyslu je prezident Miloš Zeman. „Lidově pozitivně vnímaný tlučhuba nadaný bizarní politickou koncepcí,“ zmínil Neff.

Zemanovi se podle Neffových slov zřejmě zalíbil další politický eklektik, totiž Andrej Babiš. „A tlačí ho do funkce premiéra a dotlačí ho tam, jak si věří, i přes vyšetřovací celu. Tím pochopitelně ovlivňuje volby. Obhajuje Babiše očividně nachytaného na švestkách. Podfuk s dotacemi je očividný, jen je nejisté, zdali se na případ dají napasovat paragrafy – pochyby v tomto směru jsou velmi opodstatněné,“ zmínil Neff.

Původní text ZDE.

A závěrem si všímá toho, jak se proti Zemanovi vymezil v rakouském deníku Die Presse Bohuslav Sobotka. „Ujistil Rakušany, že Zeman volby nevyhraje. Je to další krok v dlouhé partii. Sobotka se už jednou přičinil o to, aby se Zeman prezidentem nestal, když ještě prezidenta volil parlament. Teď se o to snaží znovu, všelijak, naposledy mediálně, rakousky,“ uzavřel Neff s tím, že by bylo lepší, kdyby Sobotka bojoval proti Zemanovi na české a ne na rakouské půdě, kde toho moc nezmůže. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet

22:08 Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet

Očkování proti covidu-19 vyvolává velké názorové neshody nejen ve společnosti, ale i v oblasti vrcho…