Babiše tlačí k vysvětlování kauz jeho vlastní europoslanci Telička a Ježek

11.05.2017 17:58

Europoslanci zvolení za hnutí ANO Pavel Telička a Petr Ježek se o víkendu chtějí sejít s předsedou hnutí a vicepremiérem Andrejem Babišem kvůli současné situaci. Telička i Ježek to dnes potvrdili ČTK.

Babiše tlačí k vysvětlování kauz jeho vlastní europoslanci Telička a Ježek
Foto: Petr Kupka
Popisek: Europoslanec Pavel Telička na besedě se studenty Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava

Přesný termín schůzky je zatím podle Teličky předmětem jednání. Telička se v minulosti kriticky vyjádřil vůči Babišovi kvůli nahrávkám, na nichž vicepremiér mluví s novinářem z deníku Mladá fronta Dnes o termínu publikování některých článků o politicích ČSSD.

Telička už minulý týden řekl, že by chtěl s Babišem osobně probrat, zda vicepremiér zasahoval do fungování médií, která mu v minulosti patřila. Babiš a vedení médií by měli podle něj informovat veřejnost, zda docházelo k jejich ovlivňování z politických důvodů.

České televizi Telička tento týden řekl, že Babiš by měl rezignovat na funkci ministra financí. Ježek dnes v České televizi prohlásil, že má stejný postoj jako Telička a že společně své otázky formulovali v dopisu, kterým Babiše předem informovali o tématech, o nichž s ním chtějí hovořit. Přesný obsah dopisu nechtěl Ježek na dotaz ČTK před jednáním s Babišem zveřejňovat.

Dvojice europoslanců patří se svým kritickým vystupováním vůči Babišovi mezi výjimky v hnutí ANO. Krajští politici hnutí se většinou staví za Babiše, podle nich by neměl dobrovolně z vlády odcházet. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) minulý týden navrhl prezidentu Miloši Zemanovi Babišovo odvolání, Zeman tento krok dosud neučinil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…