Babiše tlačí k vysvětlování kauz jeho vlastní europoslanci Telička a Ježek

11.05.2017 17:58 | Zprávy

Europoslanci zvolení za hnutí ANO Pavel Telička a Petr Ježek se o víkendu chtějí sejít s předsedou hnutí a vicepremiérem Andrejem Babišem kvůli současné situaci. Telička i Ježek to dnes potvrdili ČTK.

Babiše tlačí k vysvětlování kauz jeho vlastní europoslanci Telička a Ježek
Foto: Petr Kupka
Popisek: Europoslanec Pavel Telička na besedě se studenty Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava

Přesný termín schůzky je zatím podle Teličky předmětem jednání. Telička se v minulosti kriticky vyjádřil vůči Babišovi kvůli nahrávkám, na nichž vicepremiér mluví s novinářem z deníku Mladá fronta Dnes o termínu publikování některých článků o politicích ČSSD.

Telička už minulý týden řekl, že by chtěl s Babišem osobně probrat, zda vicepremiér zasahoval do fungování médií, která mu v minulosti patřila. Babiš a vedení médií by měli podle něj informovat veřejnost, zda docházelo k jejich ovlivňování z politických důvodů.

České televizi Telička tento týden řekl, že Babiš by měl rezignovat na funkci ministra financí. Ježek dnes v České televizi prohlásil, že má stejný postoj jako Telička a že společně své otázky formulovali v dopisu, kterým Babiše předem informovali o tématech, o nichž s ním chtějí hovořit. Přesný obsah dopisu nechtěl Ježek na dotaz ČTK před jednáním s Babišem zveřejňovat.

Dvojice europoslanců patří se svým kritickým vystupováním vůči Babišovi mezi výjimky v hnutí ANO. Krajští politici hnutí se většinou staví za Babiše, podle nich by neměl dobrovolně z vlády odcházet. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) minulý týden navrhl prezidentu Miloši Zemanovi Babišovo odvolání, Zeman tento krok dosud neučinil.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

6:55 Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát na předvolebním mítinku v P…