Babiše tlačí k vysvětlování kauz jeho vlastní europoslanci Telička a Ježek

11.05.2017 17:58

Europoslanci zvolení za hnutí ANO Pavel Telička a Petr Ježek se o víkendu chtějí sejít s předsedou hnutí a vicepremiérem Andrejem Babišem kvůli současné situaci. Telička i Ježek to dnes potvrdili ČTK.

Babiše tlačí k vysvětlování kauz jeho vlastní europoslanci Telička a Ježek
Foto: Petr Kupka
Popisek: Europoslanec Pavel Telička na besedě se studenty Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava

Přesný termín schůzky je zatím podle Teličky předmětem jednání. Telička se v minulosti kriticky vyjádřil vůči Babišovi kvůli nahrávkám, na nichž vicepremiér mluví s novinářem z deníku Mladá fronta Dnes o termínu publikování některých článků o politicích ČSSD.

Telička už minulý týden řekl, že by chtěl s Babišem osobně probrat, zda vicepremiér zasahoval do fungování médií, která mu v minulosti patřila. Babiš a vedení médií by měli podle něj informovat veřejnost, zda docházelo k jejich ovlivňování z politických důvodů.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

České televizi Telička tento týden řekl, že Babiš by měl rezignovat na funkci ministra financí. Ježek dnes v České televizi prohlásil, že má stejný postoj jako Telička a že společně své otázky formulovali v dopisu, kterým Babiše předem informovali o tématech, o nichž s ním chtějí hovořit. Přesný obsah dopisu nechtěl Ježek na dotaz ČTK před jednáním s Babišem zveřejňovat.

Dvojice europoslanců patří se svým kritickým vystupováním vůči Babišovi mezi výjimky v hnutí ANO. Krajští politici hnutí se většinou staví za Babiše, podle nich by neměl dobrovolně z vlády odcházet. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) minulý týden navrhl prezidentu Miloši Zemanovi Babišovo odvolání, Zeman tento krok dosud neučinil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

19:48 Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

Česká televize pravidelně divákům nabízí také pohled německých médií na dění kolkem nás. Jak vykresl…