Babiši, ty zasr***… Žer slimáky! zaznělo od elity Pirátů. A to nebylo vše

02.01.2020 10:52 | Zprávy

Pirátskou europoslankyni pořádně naštval novoroční projev premiéra Andreje Babiše. Šéf vlády v proslovu použil formulaci, že kdyby byl čaroděj Harry Potter s kouzelnou hůlkou, z České republiky by bylo Švýcarsko. Pirátka Gregorová se na svém instagramu rozhodla odhodit korektnost.

Babiši, ty zasr***… Žer slimáky! zaznělo od elity Pirátů. A to nebylo vše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

„Sorry, ale už musím být nekorektní. Mohl by si ten zasr*** mudla přestat brát do pusy něco, čemu nerozumí? Crucio Prchal, fakt,“ napsala Markéta Gregorová v rámci takzvaného příběhu na sociální síti Instagram.

Europoslankyně v příspěvku použila i několik specifických termínů ze ságy o Harry Potterovi. Jednak označila premiéra za mudlu. Co to znamená? V příběhu o kouzelníkovi z pera britské spisovatelky tento termín označuje člověka, který nemá ani kapku kouzelnické krve.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radim Panenka

Podle vás je společnost rozdělena

Kdo za to ale podle vás může? Nemyslíte, že jste to způsobili hlavně vy politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišli rušit jarmark SPD. Létaly nadávky. A pak i pivo

18:15 Přišli rušit jarmark SPD. Létaly nadávky. A pak i pivo

Do Ostravy dorazilo hnutí SPD s Českým jarmarkem. Akci, která lákala na stánky se zbožím za zvýhodně…