Babišova místopředsedkyně Jermanová sdělila Tachecí, co zlého zažila v ODS

11.12.2013 8:06

Redaktorka MF Dnes Barbora Tachecí vedla rozhovor s místopředsedkyní hnutí ANO Jaroslavou Jermanovou. Řeč nebyla pouze o jejím odchodu z ODS, šéfovi hnutí Andreji Babišovi, Poslanecké sněmovně a politice vůbec, ale také o mužích, kteří po ní pokukují, bývalém manželovi nebo genderové výchově, jakou si poslankyně prošla v rodině.

Babišova místopředsedkyně Jermanová sdělila Tachecí, co zlého zažila v ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Jermanová (ANO)
reklama

Anketa

Kterého českého prezidenta máte nejraději?

hlasovalo: 27896 lidí

"Je půvabná, přirozená a disponuje pohodou člověka, který má nažito (což nemusí vždy souviset s datem narození)," popisuje svůj dojem z místopředsedkyně sněmovny Jaroslavy Jermanové redaktorka deníku MF Dnes Barbora Tachecí v sloupku "Jejíma očima". Politička si dle svých vlastních slov novou funkci užívá každý den. Nejde prý ovšem o moc, ale o tu výzvu.

Tachecí političce předpovídá politickou budoucnost. Ačkoli tu předpovídala - jak sama připomíná - i Karolíně Peake, Jermanová prý nechce a nebude hrát mužské hry a nevykazuje znaky "ledové královny". Právě proto by mohla mít politickou budoucnost jistější.

Ještě než se rozhovor stočil na politiku, snažila se Tachecí z Jermanové dostat informace z jejího soukromí. Ta se otevřeně rozpovídala i o svém bývalém manželovi.

Manifestace před sídlem ČSSD

Manžel neunesl úspěch

"Byla jsem starostkou a můj muž s jeho výbornou kariérou to prostě neunesl. Byl manažer nadnárodní firmy a já ve společnosti začala být exotická. Bylo mi 32 a byla jsem nejmladší starostka v zemi. Začal být trochu upozaděný, tak hledal útěchu jinde... Oni to ti naši chlapi těžko nesou, mít silnou ženu vedle sebe," řekla politička.

Na téma mužů pokračovala. "Mám zkušenosti, že na jednu stranu je to strašně přitahuje, získat takovou ženu jako trofej - ve stylu: Tak, teď ti ukážu. Což já dokážu rychle rozklíčovat a drápky intenzivně vytáhnout. Nebo jsou to mladší muži, kteří obdivují a vzhlížejí. Ale je otázka, jestli jsou dost silní, aby to ustáli dlouhodobě," rozpovídala se Jermanová o svých ctitelích.

Anketa

Vadilo by vám, kdyby Babiš coby ministr financí byl prokazatelný spolupracovník StB?

29%
71%
hlasovalo: 31506 lidí

Stranou nezůstala ani rodina. "Máma a tři sestry, byla jsme taková genderová parta. Máme nevlastního tatínka, kterého máme všichni rádi, ale prostě se čtyřmi ženskými neměl šanci," uzavírá část rozhovoru týkající se svého soukromí Jaroslava Jermanová.

Hnutí ANO není jen Babiš

Jak Jermanová sama říká, dokáže prý lidi odhadnout, šéfu hnutí ANO Andreji Babišovi věří a má ho ráda. Rozhodně prý neplatí, že by hnutí byl jen Babiš sám. Jejich poslanci prý mají vlastní mozek, což se projevilo například při volbě sněmovny. "Kdy topka chtěla pana Gazdíka a my máme problém. Takže část klubu řekla, že ho volit nebudeme. Dostali jsme volné hlasování a dopadlo to tak, jak to dopadlo," uvedla politička.

Poslední místopředseda se bude volit i na příští schůzi sněmovny, rozhodovat se bude znovu mezi šéfem hnutí Úsvit Tomio Okamurou a Petrem Gazdíkem (STAN). Jermanová, jak v rozhovoru sama uvedla, se této volby zdrží.

Protože, jak sama říká, má odhad na lidi, hodně také dá na osobní pocit z konkrétních lidí. Svůj názor vyjádřila i na budoucího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). "Není můj šálek kávy. Řeknu to lidově, jako mezi dvěma holkama: Je příliš namachrovaný na to, že vyrostl jen v Parlamentu, aniž získal ostruhy v komunálu nebo v nějaké firmě, aby věděl, jak ten život běží. A nemyslím si, že by to ten člověk dokázal jinak," uvedla místopředsedkyně sněmovny.

Odchod z občanské demokracie

Jermanová byla osm let členkou ODS. V rozhovoru vysvětlila, proč se nakonec rozhodla odejít. Hned po vstupu jí prý bylo řečeno, ať hlavně není příliš ambiciózní, což ale pro ni nepřicházelo v úvahu. "Já si jedu svoji lajnu," říká. Když bojovala o nominaci na kandidátku v minulých volbách, pracovala prý intenzivně v regionu, ale nakonec byla požádána, aby uvolnila první místo Janu Vidímovi.

"Pak přišlo až do primárek hodně nepříjemné období plné nejrůznějších tlaků na různé lidi, takže pan Vidím o jeden hlas vyhrál a já šla jako dvojka z benešovského regionu. A jak se pan Vidím dostal do Parlamentu, přišla tradice ODS s názvem likvidace konkurentů. Vyřízli mě úplně ze všech funkcí, jako bych vůbec neexistovala. A já si řekla, že tohle nemám zapotřebí," uzavřela Jaroslava Jermanová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český  Senát

20:20 Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český Senát

Nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes ruskému velvyslanci v České republice Alexandru Zm…