Babišova vláda pokračuje v čistkách. Tentokrát na dopravě

28.02.2018 12:55

Ministerstvo dopravy navrhlo výměnu šesti z devíti členů výboru Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Vyplývá to z materiálu, který poslalo ministerstvo do meziresortního připomínkového řízení, změny má řešit vláda v březnu, uvedl server zdopravy.cz. Zprávu převzala ČTK. Odejít mají členové nominovaní za ČSSD a KDU-ČSL i exministr financí Ivan Pilný.

Babišova vláda pokračuje v čistkách. Tentokrát na dopravě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy v demisi Dan Ťok
reklama

Výbor mimo jiné odvolává ředitele nebo schvaluje rozpočet či úpravy ve výdajích fondu, rozhoduje tak o desítkách miliard korun.

Příležitostí k personálním změnám je konec čtyřletého funkčního období sedmi členů, osmý člen Libor Topol byl jmenován později, toho ministerstvo navrhuje také odvolat, píše web. Devátým členem a současně předsedou bývá automaticky ministr dopravy.

V SFDI mají skončit někdejší náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký, bývalý ministr financí Ivan Pilný, sociální demokraté Milan Urban a Jiří Zemánek, lidovec Jiří Koliba a Libor Topol.

„Při výběru nových členů výboru bylo přihlíženo k jejich dosavadní minimální pětileté praxi v oborech dopravy, veřejného financování nebo územního plánovaní. U místopředsedy výboru byla stanovena délka praxe minimálně deset let,“ uvedlo ministerstvo dopravy.

Novým místopředsedou by měl být ředitel odboru infrastruktury a územního plánu ministerstva dopravy Josef Kubovský. Dále mají ve výboru zasednout ředitel odboru fondů EU ministerstva dopravy Marek Pastucha, ředitelka odboru financí a ekonomiky ministerstva dopravy Magdalena Faltýsková a ředitel odboru drážní a vodní dopravy Jindřich Kušnír. Z jiných resortů má přijít náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Marcela Pavlová a náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický.

Zůstat mají náměstek ministra dopravy Jakub Kopřiva a ředitel odboru strategie Luděk Sosna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

10:55 Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

Podle spolku Milion chvilek nedávné zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem přispělo k cílenému rozvra…