Babišovci tancovali na stolech, zato ostatní jednali. Svůj neúspěch ale prý dovedou prodat geniálně

12.10.2016 22:55

Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, politický analytik Masarykovy demokratické akademie Lukáš Jelínek a komentátor Lidových novin Petr Kamberský ve středečních Událostech, komentářích debatovali o vyjednávání krajských koalic. Opakovaně padlo jméno šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který to prý dnes hraje geniálně. Jeho voličům se Babišovo vystupování líbí, protože politiku moc nesledují.

Babišovci tancovali na stolech, zato ostatní jednali. Svůj neúspěch ale prý dovedou prodat geniálně
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vicepremiér Pavel Bělobrádek v Trutnově

V úvodu pořadu Pavel Bělobrádek prozradil, zda se na prvním povolebním jednání vlády projevily výsledky voleb. „Určitě ne, jednali jsme věcně,“ zdůraznil Bělobrádek. Mohlo to být i tím, že na jednání nebyl šéf hnutí ANO. Má snad Babiš pravdu, když tvrdí, že je hnutí ANO v krajích obcházeno?

„Samozřejmě že nemá,“ zaznělo jasně z úst Bělobrádka. V demokracii je podle vicepremiéra normální, že tam, kde nějaká strana nezískala přes 50 procent, je třeba vyjednat koalici. „Já jsem viděl v novinách fotky, na kterých hnutí ANO tančilo na stole, zatímco tady se jednalo,“ poznamenal ironicky Bělobrádek k situaci v Královéhradeckém kraji, kde se v jako prvním kraji zrodila koalice bez vítězného hnutí ANO.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

V krajských volbách celkově vítězné hnutí ANO uráželo ostatní politické strany, mluvilo o zlodějnách, korupci, špatném hospodaření a tak podobně. Lidovci na krajích podle Bělobrádka odváděli solidní práci. Pokud někdo podobnou solidní práci urážlivě odsuzuje, nesmí se divit, že s ním v povolebních jednáních není počítáno. Podobné urážlivé jednání předvedl podle Bělobrádka i poslanec hnutí ANO Martin Komárek v úterních Událostech, komentářích České televize, který před kamerami hřímal, že se dosavadní politici bojí rozkrytí vlastních zločinů nebo si chtějí zachovat své prebendy.

Pár slov Bělobrádek pronesl i na adresu prezidenta Miloše Zemana, který obcházení mnohde vítězného hnutí ANO označil za svého druhu podvod na voličích. „Pokud by to tak bylo, tak bychom se mohli bavit, co byla opoziční smlouva, co byla vláda Petra Nečase (ODS) nebo co byla na Slovensku vláda bez vítězného Vladimíra Mečiara,“ oponoval hlavě státu vicepremiér.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pán, který vlastní noviny, pro něž pracuji, to dělá geniálně

Pak se slova ujal Petr Kamberský. „Je to těžký, protože pan Babiš vlastní média, pro která já pracuju, ale on to dělá geniálně. On to zahrál perfektně na lidi, kteří tu politiku tak pečlivě nesledují, nesledují tady pana Bělobrádka v Událostech, komentářích a může říkat: My jsme sice vyhráli volby, ale oni nás nechtějí,“ poznamenal se smíchem Kamberský. Konkrétně v Ústeckém kraji, kde ANO sice vyhrálo, ale je ochotno přenechat post hejtmana komunistovi Oldřichu Bubeníčkovi. ANO možná počítá s tím, že by nedokázalo postavit dost silného hejtmana, ale stojí o podíl na moci.

Posléze se ujal slova politolog Jelínek, který naznačil, jak přemýšlejí voliči Andreje Babiše. „Voliči Andreje Babiše moc nezkoumají, co řekl Babiš včera a co řekl dnes, tam jde přece o momentální pocit ze zrovna řečené věty,“ konstatoval Jelínek. Pokud jde o ČSSD, tam teď vidíme rozjitřené nálady. Mluví se o posunech doleva, doprava, mluví se o Miloši Zemanovi.

Statutární místopředseda Milan Chovanec teď mluví o tom, že by ČSSD měla v příští prezidentské volbě podpořit prezidenta Zemana a že by se měla vrátit ke kořenům. Premiér Sobotka hodlá namísto toho oslovit městské liberální voliče. To podle Jelínka ukazuje, že strana nevystupuje právě jednotně. Všechno se navíc děje v situaci, kdy podle Jelínka všichni vidí, že prezident Zeman a premiér Sobotka kráčejí proti sobě na válečné stezce.

Kamberský téma uzavřel jasnou poznámkou. „Pokud se bude ČSSD dál pošťuchovat a strkat a bude se prát Sobotka se Zemanem, tak to pomůže jedinému člověku, a to je Andrej Babiš.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Církevní restituce: Tohle prý nikdo neřekl. A měli byste to vědět

6:46 Církevní restituce: Tohle prý nikdo neřekl. A měli byste to vědět

Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek okomentoval na svém facebookovém prof…