Babišovo ministerstvo bude informovat o boji proti daňovým únikům a inkasu daní

21.04.2016 6:13

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a generální ředitel Generálního finančního ředitelství Martin Janeček budou dnes na tiskové konferenci informovat o boji proti daňovým únikům v podobě agresivního daňového plánování, zlepšení kontroly převodních cen a vývoji inkasa na dani z příjmů právnických osob.

Babišovo ministerstvo bude informovat o boji proti daňovým únikům a inkasu daní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

U převodních cen dochází k daňovým únikům, kdy si spřízněné firmy ve vzájemných transakcích upravují ceny tak, aby zdanitelný zisk plynul do země s nižší mírou zdanění. Finanční správa například loni v rámci kontrolní akce získala od firem 170 milionů korun více na dani.

Na dani z příjmu právnických osob stát podle dostupných údajů Finanční správy vybral během prvního čtvrtletí o téměř čtyři miliardy korun více, celkem přes 35 miliard korun. Za růstem je podle MF obecně dobrý výkon ekonomiky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…