Babišovy noviny: Bývalý zástupce ředitele tajné služby se stane velvyslancem v Afghánistánu

4. 4. 2015 16:00

Někdejší náměstek Úřadu pro zahraniční styky a informace Miroslav Toman se má už v létě stát velvyslancem naší země v Afghánistánu. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes. S ročním zpožděním tak bude následovat svého bývalého šéfa Ivo Schwarze, který se v květnu stal velvyslancem v Izraeli. Listu to měly potvrdit nezávisle na sobě dva informované zdroje blízké Ministerstvu zahraničí.

Babišovy noviny: Bývalý zástupce ředitele tajné služby se stane velvyslancem v Afghánistánu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Randák
reklama

Jak Toman, tak mluvčí Ministerstva zahraničí Michaela Lagronová odmítli informace deníku jakkoliv komentovat.

Toman měl původně ještě dvě nabídky. Mohl se stát šéfem českého konzulátu v Los Angeles, nebo mohl působit v rámci firmy ČEZ v Turecku. Tyto nabídky ale odmítl, protože si přál významnější pozici.

Deník upozorňuje, že ministerstvo dobře vědělo, proč mu má vyhovět. Rozhněvat si zpravodajce může totiž způsobit velké nepříjemnosti. Přesvědčil se o tom Mirek Topolánek, když jeho vláda sesadila Karla Randáka z pozice ředitele ÚZSI. „Randák byl později označován za člověka, který médiím poskytl fotky a videa z dovolené Topolánka v toskánském Monte Argentariu, kde byl spolu s mocnými lidmi energetického gigantu ČEZ – lobbistou Vladimírem Johanesem a ředitelem Martinem Romanem nebo tehdejším místopředsedou ČSSD Milanem Urbanem,“ upozornily noviny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

10:55 Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

Podle spolku Milion chvilek nedávné zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem přispělo k cílenému rozvra…