Babišovy noviny: Dalším ministrem na odstřel je prý Mládek. Možná ale skončí až v říjnu

05.06.2015 8:37

Změny ve vládě by nemusely skončit výměnou ministra školství. Podle dnešních Lidových novin se v kuloárech ČSSD spekuluje i o možné výměně ministra průmyslu a obchodu. Jana Mládka by prý mohl nahradit státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

Babišovy noviny: Dalším ministrem na odstřel je prý Mládek. Možná ale skončí až v říjnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Podle listu je totiž Mládkovým slabým místem údajně nespokojenost s čerpáním evropských dotací, velmi proruský postoj a energetická koncepce, která je dle kritiků nastavena „jako ze 70. let minulého století“.

Deník tvrdí, že se spekuluje o tom, že na Mládkovo místo by nastoupil státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. „Pokud by k takové změně došlo, premiér Sobotka by se ve vládě obklopil svými spojenci,“ píše list. Podle něj by si Prouzu ve vládě přála část pražské ČSSD. Otázkou ale je, zda by k této výměně mělo dojít v těchto dnech, nebo až v průběhu letních prázdnin.

Mládek patří do stáje Jansty, který už přišel o Chládka

Pokud by k těmto změnám došlo, změnily by rozdělení sil uvnitř sociální demokracie. „Mládek totiž patří do politické stáje Miroslava Jansty. Ten v minulém týdnu ze svého mocenského portfolia přišel už o Chládka,“ upozornil list s tím, že další taková Janstova ztráta by posílila již tak silnou pozici Sobotky a jeho blízkých spojenců ve straně. Mládek má navíc blízko k Hradu.

Deník prý ale v kuloárech ČSSD narazil i na názor, že Mládkův pád není aktuální a že do října by ve vládě k dalším změnám už docházet nemělo.

Samotné odvolání Mládka by prý bylo těžké. „Jeho ministerstvo funguje a má za sebou Jihočechy a Sobotka teď Zimolu potřebuje. Do října, když nebude mít nikdo žádný velký průšvih, tak nikoho nevymění,“ napsal listu pražský lobbista blízký sociální demokracii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

20:16 Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

Po opuštění EU bychom v případě, že zůstaneme na evropském společném trhu, museli stejně dodržovat e…