Babišův elitní poradce: Buďme připraveni přijímat do našich rodin lidi tmavé pleti

23.04.2015 17:05 | Zprávy
autor: jav

Jan Macháček, komentátorská hvězda Lidových novin a rovněž šéf Institutu pro politiku a společnost, provozovaného hnutím ANO, který podle některých médií poskytuje Babišovým poslancům školení, na webu svého domovského deníku vyjevil vizi České republiky plné uprchlíků z Afriky. Měli bychom podle něj vzít jako fakt, že tito lidé zde budou, a „převychovat“ svůj postoj, tak aby byl kdokoliv z nás připraven takového člověka přijmout do rodiny. Macháček utěšuje, že to může být docela „cool“.

Babišův elitní poradce: Buďme připraveni přijímat do našich rodin lidi tmavé pleti
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Břevnovském klášteře proběhla konference Komunismus včera a dnes

Mnohokrát už jsme podle Macháčka slyšeli roztomilé historky, kterak v USA Afroameričané, vychovaní českými emigranty, hovoří slušnou češtinou a nabízejí „kolache“. „Jak je to cool, jak je to roztomilé a takové typicky americké,“ píše komentátor, ředitel think-tanku spřízněného s hnutím ANO a dle Echo24.cz i školitel poslanců Babišova hnutí.

A nyní je prý možné, že tito Afroameričané s roztomilou cool češtinou budou prodávat koláče v každé české vesnici. Stane se tak, jestli vstoupí v platnost dohoda EU o „rozdělení“ uprchlíků připlouvajících po tisících k evropským břehům.

Lidé se podle Macháčka bojí, že Afroameričané naše koláče nebudou nabízet, ale budou nám je ujídat. „Podle průzkumů veřejného mínění to vypadá, že Češi jsou ohledně přijímání uprchlíků nejkonzervativnější v Evropě. Co se týče představy „adopce“ lidí tmavé pleti do rodin, to se už člověk raději neptá, resp. odpověď si raději nepředstavuje,“ píše elitní komentátor Lidových novin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obstrukce? Ústavní soud posvětil zbraň proti nim. Už Fialovi

10:59 Obstrukce? Ústavní soud posvětil zbraň proti nim. Už Fialovi

Zaseknutý parlament. To je výsledek „práce“ opozice a jejích obstrukcí. Podle zdrojů ParlamentníchLi…