Babišův profesor Zlatuška bude makat za dva. Kromě poslancování bude děkanem fakulty. Sedím jen v jednom náročném výboru, vysvětlil

26.06.2015 7:57

K práci ve sněmovně přibude od podzimu poslanci Jiřímu Zlatuškovi (ANO) další časově náročná funkce. V srpnu jej čeká jmenování na post děkana Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Upozorňuje na to dnešní Mladá fronta Dnes, která v této souvislosti poukazuje na předvolební proklamace šéfa ANO Andreje Babiše, že jeho poslanci budou ve sněmovně „makat“ na sto procent.

Babišův profesor Zlatuška bude makat za dva. Kromě poslancování bude děkanem fakulty. Sedím jen v jednom náročném výboru, vysvětlil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Zlatuška si však myslí, že kombinaci obou funkcí časově zvládne. „Půjde to skloubit. S vedením fakulty mám zkušenosti a v Poslanecké sněmovně působím pouze v jednom časově náročném výboru – pro vědu a vzdělání,“ řekl listu. Odkázal i na to, že ve sněmovně nyní sedí další dva děkani. Jenže jak šéf Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity František Vácha, tak děkan pardubické informatiky Simeon Karamazov tyto pozice zastávali v momentě, kdy byli zvoleni. Zlatuška v době svého zvolení ve vedení fakulty nefiguroval.

Podle deníku dalším potenciálním problémem je, že Zlatuška by jako vysoce postavený politik a straník zasedl do čela orgánu apolitické vysoké školy.

Teoreticky by mohl ještě Zlatuškovu nástupu do funkce zabránit rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek tím, že by jej nejmenoval. Bek se k tomu ale zřejmě nechystá. Listu řekl, že výsledky volby fakultního akademického senátu bude respektovat a Zlatušku do funkce jmenuje.

Nicméně Zlatuškova vytíženost daná poslaneckým mandátem se mu nelíbí. „Pokud bych já byl senátorem odpovědným za volbu děkana, s ohledem na časovou náročnost této funkce bych určitě nevolil někoho, kdo fakultě a univerzitě nemůže věnovat veškerý svůj čas, a nevolil bych ani aktivního politika,“ řekl Bek deníku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…