Babišův střet zájmů je neúnosný, říká poslankyně z Německa

19. 12. 2019 12:31

Německá europoslankyně Viola von Cramon-Taubadelová se pustila do premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle jejích slov totiž český předseda vlády vede ve svých médiích antievropskou kampaň. „Jeho střet zájmů je neúnosný,“ uvedla. Píše o tom server Forum24.cz.

Babišův střet zájmů je neúnosný, říká poslankyně z Německa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Cramon-Taubadelová o tématu hovořila na plénu Evropského parlamentu. Následně poskytla i rozhovor serveru Forum24.cz. Podle jejích slov je mimo jiné nutné se bránit Babišovu očerňování auditorů Evropské komise a dalších představitelů evropských institucí. 

Europoslankyně však také Evropskou komisi zkritizovala. Podle jejích slov, jakmile se objeví nějaké ukazatele střetu zájmů, což už se u Babiše objevilo před pěti lety, je potřeba rychlejší řešení. „Rychlejší odpovědi, větší možnosti pro Evropský parlament, který stále ještě oficiálně neviděl žádné zprávy z auditů, jen verze, které unikly do médií. Pro náš Výbor pro rozpočtovou kontrolu je nutné získat více možností a kontrolních pravomocí, než nyní máme,“ uvedla.

„Pan Babiš je nejznámější oligarcha, ale není jediný, jehož problémy musíme řešit, a to zejména v otázkách zemědělství a regionálního rozvoje. Hlavně se musíme dohodnout na tom, jak efektivněji budeme věci řešit kvůli zmiňovanému víceletému finančnímu rámci,“ podotkla europoslankyně. Babiš podle jejích slov chce bohatnout a přeje si ve své zemi mít nepolitické uspřádání. 

„Z Evropské unie toho hodně čerpá, a tak říká, že je proevropský, ale nyní, jak stoupá snaha EU zkoumat jeho střet zájmů, začal velmi temnou a špinavou antievropskou mediální kampaň. To je odporné,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…