Bakalo, máte po klidu. Ukážeme vám, co si myslí vaši horníci, plánuje miliardář Krúpa

01.05.2017 17:20

Slovenský miliardář Pavol Krúpa hodlá jít tvrdě po krku bývalému majiteli společnosti OKD Zdeňku Bakalovi. Neváhá ani posbírat horníky rozpálené do ruda a otrávené nájemníky někdejších hornických bytů a přivézt je Bakalovi přímo pod okna – před jeho dům ve Švýcarsku, kde český miliardář hledá klid. Krúpa je podle všeho připraven mu klid odepřít.

Bakalo, máte po klidu. Ukážeme vám, co si myslí vaši horníci, plánuje miliardář Krúpa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Bakala
reklama

„Účelem demonstrace je jasně ukázat náladu horníků, nájemníků a oklamaných akcionářů přímo v místě, kde pan Bakala bydlí,“ prozrazuje bez obalu Krúpa v rozhovoru pro Seznam Zprávy.cz.

„Měl by to být takový počet, aby bylo jasné, že máme za sebou podporu celého Česka. Takže vypravíme několik autobusů nebo klidně celý vlak. (...) Vezměte si jen počet bytů, které kdysi patřily OKD. To je čtyřicet tisíc jednotek krát třeba pět lidí. Tedy rodin, kterým bylo slíbeno, že byty za určitou cenu budou moci odkoupit, ale jediné, čeho se dočkaly, je několikanásobné zvýšení nájmu,“ doplňuje pro dokreslení situace.

Celý článek naleznete ZDE.

Cestu si nebudou platit horníci a nájemníci. Výlet do Švýcarska zaplatí Krúpa s některými dalšími podnikateli, kteří mu prý přislíbili pomoc. Slovenského miliardáře prý od cesty do Švýcarska neodradí ani možnost, že tamní úřady akci nepovolí. I tak horníky Bakalovi přiveze. Jako věřitel společnosti OKD to považuje za nutné.

V tuto chvíli si Krúpa neumí představit, jak na to Bakala zareaguje.Umí si ovšem představit, jak zareagují zmínění hornící. Nevylučuje, že se na Bakalově domě mohou dopustit také vandalství. „Nasratých horníků a dělníků je hodně,“ shrnuje lakonicky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

11:57 Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

Očkování nemá stoprocentní účinnost. Přesvědčil se o tom bohužel senior na Jablonecku, který i po oč…