Bakalův novinář: Charta 77 byla jako neziskovka. Oboje nenávidí stejní lidé ze stejných důvodů

08.01.2017 21:34 | Zprávy

„Charta 77 byla neziskovka,“ napsal si na svůj twitterový účet ve dnech oslav 40. výročí Charty 77 redaktor Jan Lipold ze serveru Aktuálně.cz miliardáře Zdeňka Bakaly.

Bakalův novinář: Charta 77 byla jako neziskovka. Oboje nenávidí stejní lidé ze stejných důvodů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Happening při příležitosti 40 let od chvíle, kdy bylo zveřejněno historicky první Prohlášení Charty 77. Součástí byl křest publikace Případ CH77 – I. Přepadení, části textu Václava Havla o Chartě 77

„Lidi z neziskovek i chartisti jsou ‚podezřelí‘ svou ‚jinou‘ motivací. Nadává jim stejný typ lidí z týchž důvodů,“ pokračoval pak Lipold ve svém sdělení.

Charta 77 byla společenstvím lidí usilujících o lidská práva. Začala se utvářet při soudním procesu s hudebníky kolem kapely The Plastic People of the Universe. Její iniciátoři se poprvé sešli 10. prosince 1976, prvními mluvčími byli bývalý ministr zahraničí Jiří Hájek, dramatik Václav Havel a filozof Jan Patočka. Mezi Vánoci a Novým rokem své podpisy pod text Charty 77 připojilo 242 signatářů. Do ledna 1990 se k ní přihlásilo přes 1 800 lidí.

Čtyřicáté výročí vzniku Charty 77 pak v pražské Lucerně oslavili v sobotu zhruba tři stovky signatářů, což bylo asi dosud největší setkání. „Já jsem vždy záviděl Polákům, jak jsou silní, ale kdyby se Poláci nebo Maďaři dnes takhle sešli, tak se porvou. Já myslím, že my Češi to zvládneme kamarádsky a přátelsky,“ uvedl jeden z chartistů, bývalý ministr obrany Alexandr Vondra.

Celý tweet Jana Lipolda:

Charta 77 byla neziskovka. Lidi z neziskovek i chartisti jsou „podezřelí“ svou „jinou“ motivací. Nadává jim stejný typ lidí z týchž důvodů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…