Bál se covidu, byl na sebe opatrnej... Zemřel Ladislav Štaidl, kapelník Karla Gotta

31.01.2021 10:47

Ve věku 75 let zemřel skladatel Ladislav Štaidl, dlouholetý kapelník doprovázející Karla Gotta. K jeho dřívějším zdravotním potížím se přidal covid-19. Štaidl složil hity jako Trezor, Kávu si osladím či Ráno jedu dál.

Bál se covidu, byl na sebe opatrnej... Zemřel Ladislav Štaidl, kapelník Karla Gotta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vyznamenaný Ladislav Štaidl
reklama

Anketa

Má Česko nakoupit a využívat ruskou vakcínu Sputnik V?

93%
7%
hlasovalo: 25428 lidí

Štaidl se v českém šoubyznyse proslavil především jako nejbližší spolupracovník Karla Gotta. Dlouhé roky řídil jeho doprovodnou kapelu a složil pro něj také mnoho písní.

Napsal hudbu k osmdesátce televizních či celovečerních filmů a na dvě stě písní, kromě Gotta nejčastěji vytvořených pro Darinu Rolincovou nebo Ivetu Bartošovou. Ta se poté stala jeho životní partnerkou a měl s ní syna Artura.

K jeho slavným songům patří ještě tituly Jsou dny, kdy svítá o něco dřív, Mží ti do vlasů, Málo mě zná, Dva roky prázdnin či Když láska schází. Jeho bratr Jiří Štaidl zemřel v roce 1973 při autonehodě.

Po roce 1989 opustil hudební scénu a věnoval se podnikání. Napsal také knihy Víno z hroznů, Desátý klíč a Randez-vous s paní Zuzanou. V roce 2015 obdržel od prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy.

Na počátku ledna jej syn Artur odvezl do nemocnice s dýchacími potížemi, způsobenými nákazou koronavirem. Jeho stav byl od počátku vážný, i kvůli onkologickému onemocnění z minulosti. Podle Blesk.cz Štaidl zemřel v neděli ráno. V březnu by mu bylo 76 let.

Vzpomněl na něj Vadim Petrov, člen RRTV, který se Štaidlem v osmdesátých letech jako hudební dramaturg Československé televize pracoval na pořadu Na Výsluní. Připomněla se mu Štaidlova profesionalita a schopnost vést rozhovory v několika světových jazycích.

S tím covidem, opravdu se bál, že ho chytne, byl na sebe opatrnej, věděl, že by ho nemusel jeho organismus zvládnout, no chytil ho,“ dodal Petrov. Pětasedmdesátiletý Štaidl měl za sebou několik těžkých onemocnění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Neuvěřitelný.“ Kroupa diskredituje všechny novináře, míní Kořanová. Udeřila i na opozici, kvůli ČT

17:52 „Neuvěřitelný.“ Kroupa diskredituje všechny novináře, míní Kořanová. Udeřila i na opozici, kvůli ČT

Hostem pořadu X Talk na XTV u moderátora Luboše Xavera Veselého byla poslankyně za vládní hnutí ANO …