Balení kufrů, strach z vězení. Hovorková od Šafra se vyřádila na Mynářově tiskovce

21.10.2021 17:02 | Glosa

Editorka deníku Forum24 Johana Hovorková hodnotí dnešní tiskovou konferenci hradního kancléře Vratislava Mynáře jako necitlivou a neetickou. Reaguje tak zejména na zveřejněné video, na němž nemocný prezident Miloš Zeman podepisuje dokument o svolání Sněmovny před dosluhujícím předsedou Radkem Vondráčkem (ANO).

Balení kufrů, strach z vězení. Hovorková od Šafra se vyřádila na Mynářově tiskovce
Foto: Hana Brožková
Popisek: Kancelář prezidenta republiky zveřejnila videozáznam z podpisu dokumentu o svolání sněmovny. Skutečně jej podepsal z lůžka Miloš Zeman

Hovorková se už ani nepozastavuje nad tím, že opětovně nebyly na tiskové konferenci povolené dotazy novinářů. „Logicky – na nepříjemné otázky není nikdo připraven,“ má jasno redaktorka. Ta ve svém komentáři na serveru Forum24.cz tvrdí, že na Mynářově chování je vidět, že má velký strach „z balení kufrů a možného vězení“.

Mynář na tiskové konferenci zopakoval, že je prezident nemocný, a připomněl, že i prezident Václav Havel byl několikrát hospitalizován, ale tehdy to nikdo takto neřešil. „Jelikož Mynář dobře ví, že má problém a že se ho zastanou jedině ty nejhorší dezinformační weby, věnoval jim znovuoživení jejich oblíbeného tématu: Václava Havla a jeho zdravotní problémy v letech 1996–1998. Prostě proto, že neví, co jiného by měl udělat,“ kritizuje Mynáře Hovorková.

Jako velmi neetické k nemocnému člověku hodnotí Hovorková zveřejněné minutové video, na kterém Zeman podepisuje dokument o svolání Poslanecké sněmovny. Dokument byl předmětem spekulací, protože údajně Zemanův podpis neodpovídal jeho dřívějším podpisům.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„První věcí, kterou se Mynář snažil vyřešit, bylo podezření, že Zeman nepodepsal dokument, kterým byla svolána Poslanecká sněmovna. Sice by stačilo, abychom viděli například fotografii a celý záznam byl poskytnut policii, ale logiku v jednání hradního osazenstva skutečně nehledejme. Nejprve tu máme nekonečné a zbytečné mlčení, pak zase video, které zachycuje Zemana ve vážném stavu na nemocničním lůžku,“ píše Hovorková.

„Je zjevné, že prezident Zeman na tom není dobře. Je vlastně zarážející, že místo kontinuálního informování a snahy chránit něčí soukromí sledujeme Mynářovy kroky, které nejprve vedou ke snaze všechno zamlčet, aby vzápětí kancléř ukázal všechno, necitlivě a netransparentně,“ nechápe Hovorková, proč bylo video zveřejněno.

Redaktorka za tím vidí hlavně snahu snížit tlak veřejnosti a policie, ačkoliv k tomu Mynář po vlastních chybách využil video nemocného člověka. „Co to ukazuje? Zveřejnění videa je samozřejmě velmi neetické ve vztahu k nemocnému člověku, ať jde o kohokoli. Jenomže Mynářovy zájmy jsou jen a pouze utilitární. Kancléř prezidenta nejprve doufal, že se podaří Zemanovy zdravotní problémy ututlat, pak zase potřeboval čelit tlaku nejen médií, ale i policie, a tak úplně otočil,“ má jasno Hovorková.

„Tisková konference Vratislava Mynáře nám potvrdila to, co už víme. Zaměstnanci Kanceláře prezidenta republiky jednají jen podle toho, co se jim zrovna hodí. O Zemana jim nejde ani trochu. A víme také, že prezident na tom opravdu není dobře. Jeho okolí se ale stará jen o to, aby se ještě pár dní udrželo u moci. Ať to bude stát i zbytky Zemanovy důstojnosti, nebo ne,“ dodává sebejistě Hovorková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

10:54 Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

Dnes probíhá konference o dopadu covidu a s ním spojených následků na jedince i společnost. Konferen…