Baleťák Harapes: Správný umělec je takový, který má rád umění v sobě, a ne sebe v umění. A to by mělo platit i v politice

08.09.2016 10:55

Český rozhlas se rozhodl představit všechny kandidáty do Senátu, s nimiž natočil předvolební vizitky. Jak se představili kandidáti na Praze 6, konkrétně právník Aleš Hušák, politolog Daniel Solis, univerzitní profesor Václav Bělohradský, publicista František Čuňas Stárek či baletní mistr Vlastimil Harapes, si můžete přečíst v následujících řádcích.

Baleťák Harapes: Správný umělec je takový, který má rád umění v sobě, a ne sebe v umění. A to by mělo platit i v politice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na ministerstvu vnitra byla vylosována čísla, kterými jsou označeny hlasovací lístky pro nadcházející volby do zastupitelstev krajů

„Aleš Hušák má jedinečný a originální volební program, který dle mého názoru odpovídá potřebám voličů na Praze 6,“ zahájil své představení Hušák. V případě, že by se do Senátu dostal, chtěl by například zbavit důchodce povinnosti platit poplatky za veřejnoprávní média a podporu alternativním zdrojům v jejich účtech za elektřinu. „Důvěryhodnost Senátu nejde zvýšit, neboť je omezena kompetencemi. Takže bych buď přidal kompetence, nebo Senát zrušil,“ vyjádřil se k další otázce. Za nejpalčivější problém Prahy 6 považuje dopravu a modré zóny. A neopomněl ani sdělit, že politická korektnost je dle jeho názoru vražda svobody v přímém přenosu.

Politolog Daniel Solis, který kandiduje za stranu Miroslava Sládka, voličům přislíbil, že pokud jej budou volit, budou mít šanci na to, že se zlepší bezútěšná situace. První věc, kterou by v případě získání senátorského křesla udělal, by bylo vyhovění Ústavy. „Aby lid mohl vykonávat svoji vůli i přímo, referendem,“ zmínil. Důvěryhodnost Senátu by však zvýšit nechtěl, neboť podle něj je nedůvěryhodnou, drahou a zbytečnou institucí.

Původní text najdete ZDE.

„Podstatný je průnik postojů a názorů,“ zmínil, proč by lidé měli volit právě jeho, kandidát ODS František Čuňas Stárek. Zdůraznil akcent na svobodu. „Svobody zásadním způsobem ubývá,“ podotkl. V případě, že by se do Senátu dostal, vrátil by se k zákonu, který by navýšil finance na bezpečnost. „Na bezpečnosti by se měl podílet každý,“ řekl. Senát by se dle jeho názoru neměl zabývat malichernostmi, mezi než patří například otázka alkoholu u cyklistů.

Kandidátem ČSSD a Strany zelených je univerzitní profesor Václav Bělohradský. „Demokracie je volba mezi alternativami. Mě by lidé mohli volit proto, že jsem například přinesl do českého veřejného prostoru výrazy tekutý hněv, identitární panika, růst růstu,“ zmínil s tím, že by chtěl být pojistkou. V Senátu by mimo jiné podpořil zákony týkající se stáří. „Lidé si začnou vážit Senátu až tehdy, bude-li fungovat jako pojistka. Důvěra vychází ze zkušeností,“ zmínil také. Důležité dle něj například je rovněž zmírnit blbou náladu v této zemi. 

Baletní mistr Vlastimil Harapes, který kandiduje za ANO, by rád zvýšil důvěryhodnost Senátu tím, že bude prosazovat serióznost jednání. „Správný umělec je takový, který má rád umění v sobě, a ne sebe v umění. A to by mělo platit i v politice,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

10:23 Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

Generální ředitel České pošty Roman Knap dal jasně najevo, že plně stojí za kampaní, kterou státní p…