Balšínek se raduje nad písní Jarka Nohavici: Vytočil pražské vzteklé intouše. Zvláště toho licoměrného Rejžka

21. 8. 2016 15:25

Novinář Dalibor Balšínek se vyjádřil k nové písničce Jarka Nohavici Arab mi šahá na babu. Podle jeho slov mu přijde popěvek mimořádně povedený. „Hlavně v tom, že Nohavica tím kouzelně mate, jak to vlastně myslí,“ podotýká Balšínek.

Balšínek se raduje nad písní Jarka Nohavici: Vytočil pražské vzteklé intouše. Zvláště toho licoměrného Rejžka
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Bývalí šéfredaktoři deníků LN Dalibor Balšínek (vlevo) a MfD Robert Čásenský (vpravo)
reklama

Podle jeho slov je však evidentní, že to Nohavica myslí správně. „Pro blbé: žádná xenofobie, jen ironie a satira,“ poznamenal. Také jej podle jeho slov baví, jak písní vytočil „pražské vzteklé intouše“. „Zvláště toho licoměrného Rejžka, který pořádá hony na estébáky, přitom sám pro jednoho dělá a nechává si od něj platit,“ rýpl si do hudebního kritika Jana Rejžka, který píseň Nohavici zkritizoval.

„Nohavica byl pro mě v jisté době hodně podstatný, hlavně vším do Divného století, pak už jsem to sledoval velmi okrajově, ale určitě mu nelze upřít, že se slušně drží na vrcholu,“ podotkl Balšínek s tím, že sám dlouho řešil, jak moc mu má vadit jeho předlistopadové hlášení, když se vrátil z Vídně. „Nakonec jsem to přijal, protože život umí být hodně složitý, aby byl hodnocený jednoznačně,“ uzavřel Balšínek.

V následných komentářích pak již uvedl, že do jeho hlavy nevidí, a neví tedy, jak to přesně myslel. „Do jeho hlavy mu nevidím. Ten první pocit byl takový. Ale pro tu hraniční nejistotu mě to baví. Už tady jsou výzvy, ať to Nohavica vysvětlí, a to mi přijde bláznivé,“ zmínil.

Celý příspěvek Dalibora Balšínka:

Popěvek Arab mi šahá na babu mi přijde vlastně mimořádně povedený, hlavně v tom, že Nohavica tím kouzelně mate, jak to vlastně myslí (je evidentní, že to myslí správně...pro blbé: žádná xenofobie jen ironie a satira). A taky mě baví, jak zase vytočil pražské vzteklé intouše. Zvláště toho licoměrného Rejžka, který pořádá hony na estébáky, přitom sám pro jednoho dělá a nechává si od něj platit. Nohavica byl pro mě v jisté době hodně podstatný, hlavně vším do Divného století, pak už jsem to sledoval velmi okrajově, ale určitě mu nelze upřít, že se slušně drží na vrcholu. Sám jsem dlouho řešil, jak moc mi má vadit to jeho předlistopadové hlášení, když se vrátil z Vídně. Nakonec jsem to přijal, protože život umí být hodně složitý, aby byl hodnocený jednoznačně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

10:55 Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

Podle spolku Milion chvilek nedávné zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem přispělo k cílenému rozvra…