BankID zlepšuje dostupnost energetických služeb, už pomohla tisícům zákazníků Pražské plynárenské

16.12.2021 4:20 odp. | Komerční článek

Zákazníci Pražské plynárenské včetně těch, kteří spadli do režimu dodavatele poslední instance, využívají k registraci a přihlašování do online klientské zóny službu BankID. Bankovní identita jim umožňuje snadné a rychlé ověření totožnosti. Do zákaznického portálu Moje PPAS se už s pomocí BankID přihlásily tisíce lidí.

BankID zlepšuje dostupnost energetických služeb, už pomohla tisícům zákazníků Pražské plynárenské
Foto: archiv
Popisek: Pár u počítače - ilustrační foto

Výhody rychlého a bezpečného digitálního řešení se naplno ukazují v současné situaci v oblasti energetiky, kdy dodavatelé energií v krátké době přijímají velmi vysoký počet nových zákazníků přicházejících z režimu dodavatele poslední instance. Využití BankID k přihlášení do online zóny usnadňuje uzavření nových smluv, změny záloh nebo aktualizaci údajů. Zákazníkům šetří čas a Pražské plynárenské pomáhá efektivně řešit klientské požadavky.

„Digitalizace je pro nás jednou z největších priorit. Zavedení služby BankID je prvním z řady kroků k zefektivnění služeb našim zákazníkům. Ověření identity na našem zákaznickém portálu je díky tomuto řešení velmi rychlé, pohodlné a bezpečné. V posledních dnech přichází navíc velmi vhod v rámci rychlého řešení přechodu zákazníků po zkrachovalých dodavatelích energií k naší společnosti,“ říká Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské.

„Naše online řešení šetří čas i peníze a zaměstnancům Pražské plynárenské v těchto týdnech doslova uvolňuje ruce, aby zvládli nápor zákazníků, kteří přecházejí z režimu dodavatele poslední instance na standardní smlouvy. Je vidět, že digitalizace skutečně pomáhá,“ říká Marek Růžička, výkonný ředitel Bankovní identity, a.s.

Bankovní identita je pro občany prostředek, pomocí kterého se mohou bezpečně a jednoduše elektronicky prokázat jak při používání klientských portálů firem, tak i online služeb státu. Používá se stejně, jako funguje přihlašování k internetovému bankovnictví, které má v Česku více než pět milionů osob.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mainstream by s ním měl problém... Krameriovu cenu získal Martin Nezval. Z jeho knihy zamrazilo i Baštovi

21:02 Mainstream by s ním měl problém... Krameriovu cenu získal Martin Nezval. Z jeho knihy zamrazilo i Baštovi

„Je třeba intenzívně uvažovat, jak snížit průměrnou inteligenci nadbytečného lidstva, aby se dalo ef…