Baptisté mají za to, že se jim za minulého režimu nestala majetková křivda, která by odpovídala 227 milionům korun, jež jim přiřkl stát na základě zákona o vyrovnání státu s církvemi. Z toho ovšem plyne, že jednou přijde den, kdy baptisté budou muset najít vlastní zdroje financování, až vyschne přítok finančních příspěvků od státu. Na chod církve by mohly přispívat např. tři tisícovky jejich věřících.
První kompenzace dorazí ke konci roku
"Nebudeme ani dodatečně podepisovat smlouvu se státem, a tím pádem na to nebudeme mít nárok. Rozhodnutí je konečné," potvrdil předseda výkonného výboru Milan Kern. A zdá se, že delegáti jsou v rozhodnutí skutečně za jedno. "Naši bratři, kteří zažili tu dobu, nevnímají, že by se staly nějaké velké křivdy, co se týče majetku," řekl jeden z delegátů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: mp
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení
Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary