Bára „koloběžka“ Štěpánová má strach. Může se prý vrátit autoritářský režim

29.10.2019 20:42

Herečka Bára Štěpánová má třicet let po sametové revoluci pocit, že není příliš co slavit. V rozhovoru pro Český rozhlas prohlásila, že má obavy, že by se autoritářský režim mohl vrátit.

Bára „koloběžka“ Štěpánová má strach. Může se prý vrátit autoritářský režim
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Herečka Bára Štěpánová v ČT24.

Bára Štěpánová podepsala Chartu 77 a po pádu komunistického režimu  byla dva roky sekretářkou Václava Havla, kterému darovala koloběžku. Prý aby se mohl po Hradu pohybovat svižněji. Éru 90. let 20. století a politiky této doby hájí. „Neměli jsme kam se podívat, kde se inspirovat. Samozřejmě že se to dělalo divoce. A ano, vždycky se najdou lidé, kteří takové situace zneužijí,“ uvedla herečka.

Třicet let po sametové revoluci má však pocit, že příliš není co slavit.

„Kloním se tomu, co nedávno napsal na sociálních sítích Bohumil Doležal. Ani není moc co slavit. Nemyslím, že třicáté výročí listopadu je ke slavení, spíš je to k zamyšlení. Nad tím, jestli se to všechno nemůže vrátit. Najednou sama totiž vidím, že může,“ vrovala na vlnách veřejnoprávního rozhlasu. Mohla by se vrátit skrze strach cíleně vyvolávaný v lidech. Občané, kteří se bojí, spíše podlehnou nějakému autoritativnímu vůdci.

Už dnes má pocit, že se své svobody dobrovolně vzdáváme. Za koblihu a za tisíc korun, rýpla si do současného předsedy vlády Andreje Babiše (ANO).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …