Bárta zpátky ve VV: Chce stranu vytáhnout z bahna

23.05.2012 22:55

Návrat ztraceného otce. Vít Bárta vyslyšel volání regionů a vrátil se zpátky do strany Věci veřejné. Prý však nehodlá usilovat o žádné posty, chce jen pomoci Věcem veřejným, jejich programu a osobnostem, které se ve straně prý vyprofilovaly.

Bárta zpátky ve VV: Chce stranu vytáhnout z bahna
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Soudní řízení s Vítem Bártou
reklama

Vít Bárta se vrací. Grémium Věcí veřejných obnovilo jeho členství a zároveň ho pověřilo koordinováním odborných komisí strany.

Bárta členství pozastavil v půlce dubna poté, co mu soud nepravomocně uložil podmíněný trest za uplácení stranických kolegů. Současně rezignoval na post šéfa poslaneckého klubu.

Během měsíce a půl, kdy Vít Bárta odešel ze strany a opět se do ní vrátil, jej prý přimělo, jak fungovala strana Věci veřejné. Té prý neprospěl především rozpad, který během Bártova exilu proběhl.

Bárta sází především na program VV jako středové strany. „Středový volič je chytrý volič,“ je přesvědčený v pořadu Události, komentáře Bárta. Skutečnost, že strana designovaná pro boj s korupcí, si zpátky vyžádá poslance nepravomocně odsouzeného za korupční jednání, je prý jen shodou okolností.

Vít Bárta je totiž z rozhodnutí soudu rozčarován. I přesto ovšem údajně hodlá zůstat v pozadí a podporovat osobnosti, které se ve VV vyprofilovaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pal

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…