Bartoš: Ať Prymula řekne pravdu. Dělá to, čeho jsme se báli

24. 9. 2020 10:38

Nový ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula potvrdil, že bude přísným šéfem resortu a ve jménu ochrany zdraví všech občanů vrátí do hry plošné zákazy a nařízení. Předseda Pirátů Ivan Bartoš bije na poplach.

Bartoš: Ať Prymula řekne pravdu. Dělá to, čeho jsme se báli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš
reklama

„Naše obavy o příchodu tvrdých opatření s nástupem pana Prymuly do čela ministerstva zdravotnictví se bohužel potvrzují. Oznámená tvrdší opatření jsou důsledkem selhání řešení trasování a doposud nedostatečného testování pro zamezení komunitniho šíření. Přesně před tím jsme opakovaně varovali už před prázdninami,“ upozornil Bartoš ve svém vyjádření na sociální síti Facebook.

Roman Prymula oznámil, že se restaurace a bary povinně zavřou v 10 hodin večer a obchodníci dostanou povinnost nabídnout nakupujícím rukavice nebo alespoň mikrotenové sáčky. Na venkovních trzích budou muset stánky stát 2 metry od sebe.

Podle Ivana Bartoše ale tato opatření jen ukazují, že vláda zaspala. Zatímco na jaře byla podobná nařízení akceptovatelná, protože nikdo o chování koronaviru mnoho nevěděl, na podzim už mají být k dispozici data, která to či ono opatření jasně odůvodní. Stát má mít jasno v tom, zda vyšší riziko nákazy hrozí v MHD nebo na venkovních sportovních akcích nebo v restauracích. Stát si ale tato data nezajistil a teď na to doplácí všichni občané České republiky. „Na základě čeho tedy dnes pan Prymula plošně přitvrzuje?“ zeptal se Bartoš.

Podle předsedy Pirátů má navíc vláda na krku i řadu dalších chyb. Kupříkladu odmítá pravidelně testovat lidi zaměstnané v sociálních službách a mlhavě mluví o jiných opatřeních, aniž by vzala v potaz, že pravidelné testování zaměstnanců je tím nejúčinnějším opatřením.

„Zopakuji, že nyní je nezbytné, aby vláda nezapomněla na posílení nemocnic tak, abychom zvládli přicházející vlnu pacientů bez toho, abychom museli omezit jinou péči. V tom vidím největší vládní úkol, před kterým teď stojíme,“ zdůraznil Bartoš.

Ivan Bartoš udeřil na Romana Prymulu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…