Bartoš: Rakušan ministrem vnitra. Pokuty za roušky jako na Západě? Na to nemáme, lidi jsou už teď zruinovaní

01.04.2021 9:05

Průzkumy ukazují, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš už nemusí být po příštích volbách premiérem. V průzkumech voličských preferencí ho poslední dobou pravidelně předstihuje koalice Pirátů a Starostů. Babišovi láme vaz jeho chování v koronavirové krizi. Ale co čekat od Pirátů a Starostů, pokud usednou ve vládě? Nahlédněte.

Bartoš: Rakušan ministrem vnitra. Pokuty za roušky jako na Západě? Na to nemáme, lidi jsou už teď zruinovaní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš
reklama

Předseda Pirátů Ivan Bartoš v rozhovoru pro MF Dnes naznačil, co bude prosazovat, vyhraje-li podzimní volby. Hodlá prý jednat o uzavření možné koalice s konzervativní koalicí ODS, lidovců a TOP 09 a pokud se do Sněmovny dostane ČSSD, pak bude jednat i s ní. Zato s hnutím ANO má prý stále větší problém.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 1.4.2021)

hlasovalo: 19160 lidí

Starostům by prý přenechal ministerstvo vnitra.

„Lídr je vždy kandidát na premiéra, a pokud bychom ve volbách uspěli, Vít Rakušan deklaroval, že by měl zájem o vnitro. Vládní tým, který bude ale širší než jen čtrnáct lidí, budeme za Piráty a STAN teprve stavět. Nominační proces by měl být uzavřen během dubna, pak budou strany o kandidátech hlasovat,“ zdůraznil.

V rozhovoru také pochválil pražského pirátského primátora Zdeňka Hřiba. „Myslím, že odvádí velmi dobrou práci,“ řekl Bartoš.

Prozradil také, že Zdeněk Hřib nechce být součástí vlády, kterou by Piráti teoreticky mohli sestavovat.

Pokud jde o boj s koronavirovou pandemií, jednotliví ministři se podle Bartoše opravdu snaží něco dělat. Je to vidět jak u ministra školství za hnutí ANO Roberta Plagy, tak u ministra zdravotnictví za hnutí ANO Jana Blatného. Plaga dlouhodobě vede debaty o tom, jak dostat děti do škol a Blatný si je jako lékař vědom, co je třeba dělat v pandemii.

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Naráží však na premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten otázku návratu dětí do škol přebyl tématem úřední maturity, se kterou prý Bartoš v žádném případě nesouhlasí a Blatného záměry často přes premiéra neprojdou. Ten svého ministra častěji kritizuje, než aby ho podpořil.

Bartoš dal najevo, že by byl velmi opatrný v rozdávání velkých pokut těm občanům, kteří nedodržují vládní opatření, jak to navrhoval epidemiolog Petr Smejkal, který momentálně radí vládě. Podle Bartoše lidé nemají na placení pokut v krizi dost peněz.

„Na západní pokuty nemáme západní platy. To, že by lidé tady platili třeba 300 eur za to, že nemají roušku, nebo nevyplnili formulář, si fakt nedokážu představit,“ řekl doslova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…