Bartoš dal na ministerstvu práci straníkům. Prý jsou výborní

20.01.2022 7:11 | Zprávy
autor: mp

Ministr pro místní rozvoj a vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) našel na ministerstvu hned několik míst pro své stranické kolegy. Mají mu pomoct zmodernizovat Česko. Ale nejen pro ně. V týmu má také muže, který dostal doporučení od jihokorejské ambasády.

Bartoš dal na ministerstvu práci straníkům. Prý jsou výborní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš, místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj

Předseda Pirátů Ivan Bartoš si s sebou na Ministerstvo pro místní rozvoj přivedl hned několik poradců. Podle informací Lidových novin je jedním z nich i vystudovaný politolog Petr Fojtík, který v minulosti působil např. v pozici poradce jihokorejské ambasády v Praze pro EU. Svou práci dělal pravděpodobně dobře, neboť od ambasády dostal dobrá doporučení. V letech 2017 až 2021 koordinoval analytický tým Pirátů.

„Druhou důležitou postavou bude Janusz Konieczny, pirátský expert na jakoukoliv neplechu, která by se mohla odehrávat při nakládání se stáními penězi. Spolu s Fojtíkem už například před dvěma lety sepsali manuál, jak se vyhnout korupci a milionovým podezřelým zakázkám,“ napsal také deník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

V Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země

Souhlasím s vámi v tom, v Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země. Ale nemyslíte, že je to vina vás všech politiků? Myslíte, že nás teď EU spasí a daným regionům pomůže? Tvrdíte, že funguje nějaký fond? Jestli to tak je, proč se situace nelepší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslankyně vynesla podrobnosti o Markétě Šichtařové

14:00 Poslankyně vynesla podrobnosti o Markétě Šichtařové

DENÍK POSLANKYNĚ Exposlankyně Markéta Šichtařová si práci ve sněmovně reálně nevyzkoušela a už ji ha…