Bartoš po návštěvě prezidenta: Schůzka to byla skutečně zajímavá

29.11.2021 20:45 | Bleskově

Předseda Pirátů a kandidát na ministra pro místní rozvoj a digitalizaci Ivan Bartoš po schůzi s prezidentem Milošem Zemanem ocenil, že považuje jednání s hlavou státu za přínosné a debata týkající se jeho budoucí agendy pro něj byla inspirativní. „Ta schůzka byla skutečně zajímavá,“ shrnul. Ke spekulacím tvrdícím, že Zeman považuje za problematického pirátského kandidáta na Ministerstvo zahraničí Jana Lipavského, se na prezidentovo přání odmítl vyjadřovat.

Bartoš po návštěvě prezidenta: Schůzka to byla skutečně zajímavá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš

Anketa

Těšíte se, až se kabinet Petra Fialy ujme vlády?

5%
91%
hlasovalo: 15042 lidí
Bartoš na schůzi s prezidentem Milošem Zemanem dorazil do Lán kolem 15. hodiny jako první z ministrů navrhovaných do nové vlády premiérem Petrem Fialou (ODS), a zahájil tak sérii lánských setkání s prezidentem, které absolvují všichni navrhovaní ministři podle abecedního pořadí.

Kvůli prezidentově pozitivnímu testu na covid-19 pak setkání, stejně jako v případě Fialova jmenování, probíhalo za speciálních podmínek, jež zahrnovaly komunikaci přes mikrofony a oddělení prezidenta od ostatních za pomoci plexiskla.

Po schůzi Bartoš pro novináře vylíčil, že většinu setkání s ním prezident řešil zejména otázky jeho budoucí agendy. „Ta schůzka byla velmi konkrétní, bavili jsme se o prioritách Ministerstva místního rozvoje i v otázkách digitalizace,“ odkázal šéf Pirátů. S prezidentem prý detailně rozebírali témata kolem stavebního zákona, problému s bydlením či hovořili ohledně digitalizace.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Na většině bodů se Zeman s Bartošem měli shodovat a pirátský předseda považuje prezidentovy připomínky za přínosné. „Musím říct, že i z pohledu inspirace v některých otázkách ta schůzka byla skutečně zajímavá,“ ocenil Bartoš přínos setkání s prezidentem.  

Ke spekulacím, že se Zemanovy výhrady k jednomu z ministrů týkají pirátského kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského, se Bartoš na přání Zemana odmítl veřejně vyjádřit. „Pan prezident mě žádal, abych ve věcech personálních v tomto nijak nevystupoval, dokud neproběhne setkání se všemi nominanty a nominantkami do té další vlády,“ řekl.

„Řešili jsme nominace České pirátské strany do vlády jako celek, ale ta dohoda, která zazněla od pana prezidenta, že se nebudeme bavit o tom, kdo je ten problematický člověk, to já prostě budu ctít. Myslím si, že je správné, že se prezident setká se všemi kandidáty,“ doplnil a odkázal na Zemanovu dohodu s nově jmenovaným premiérem Fialou.

Dalším nominantem na ministra, který se s prezidentem setká, bude v úterý kandidát ODS na ministra kultury Martin Baxa. Poté by měl následovat kandidát hnutí STAN na člena vlády pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

21:43 „Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

Bývalý guvernér Kalifornie, herec Arnold Schwarzenegger měl v pátek nehodu v losangeleské čtvrti Bre…