Bartoš už nechce jít do voleb se starosty. Baví se koalicí SPOLU

11.11.2023 18:46 | Monitoring
autor: Radek Kotas

Koalice starostů a Pirátů se podle ministra pro místní rozvoj a lídra Pirátské strany Ivana Bartoše s největší pravděpodobností u příštích sněmovních voleb nezopakuje. Pro server Novinky.cz zhodnotil, že už nyní kvůli této koalici Piráti „zaplatili poměrně velkou daň“. Že jdou občanští demokraté, lidovci a TOP 09 společně v rámci jedné koalice i do eurovoleb přesto, že jejich politiky „nejsou slučitelné“, jej pobavilo.

Bartoš už nechce jít do voleb se starosty. Baví se koalicí SPOLU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš konec koalice Pirátů a starostů potvrdil v rozhovoru pro Novinky.cz s tím, že její obnovení při příštích sněmovních volbách spíše „nepředpokládá“. „Já si myslím, že spolu dovládneme v této vládě. Nepředpokládám, že bychom do velké volební vřavy za dva roky v té koalici znovu šli. I když, nikdy neříkej nikdy,“ řekl Bartoš.

Volební koalice podle něj jsou projekt na dané volební období a to, že spojení ODS, lidovců a TOP 09 pokračuje i do eurovoleb, jej pobavilo. „Teď jsem se trochu zasmál, protože spousta těch politiků a těch politik, které reprezentují zástupci těchto stran v Evropském parlamentu, prostě nejsou slučitelné,“ vysvětlil, proč jej během rozhovoru pobavilo, že jde koalice SPOLU společně i do eurovoleb. Poukázal, že případná koalice Pirátů a STAN by si byla blíže, ale i tak jdou do voleb samostatně. Piráti podle jejich šéfa už u minulých voleb kvůli vzniku koalice „zaplatili poměrně velkou daň“.

Pokud by nyní proběhy sněmovní volby, pak by podle Bartoše současná vládní koalice spíše neuspěla a kabinet podle něj musí začít pracovat i na slíbených reformách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítězslav Schrek byl položen dotaz

To myslíte váženě?

Není to poprvé, co mi přijde, že vy politici z ODS žijete mimo realitu. O jaká data se opíráte vy, když tvrdíte, že většina lidí neřeší problém s bydlením? Možná by stačilo se jich zeptat a zjistil byste, že problém s nedostupným a drahým bydlením má opravdu většina, ne že ne. A k tomu vašemu vnímán...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skandál nabírá obrátky. Kvůli bílému studentovi se politikovi klečet nechce

19:35 Skandál nabírá obrátky. Kvůli bílému studentovi se politikovi klečet nechce

Student Henry Nowak zemřel poté, co ho ve Velké Británii pobodal útočník. V tragickém případu mnozí …