Bašta k srpnovému výročí: Připravují nás na válku s Ruskem

26.08.2018 6:30

Někdejší vyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta sledoval demonstranty před Českým rozhlasem, kteří v den 50. výročí počátku sovětské okupace Československa pískali na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a dospěl k jasnému závěru. Demonstranti podle něj připravují půdu pro válku s Ruskem.

Bašta k srpnovému výročí: Připravují nás na válku s Ruskem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

Jaroslav Bašta má rád historii a často se do ní ohlíží. Nejinak tomu bylo i v komentáři pro server První zprávy.cz, kde se zamýšlel nad tím, proč lidé pískali na premiéra Babiše před Českým rozhlasem, když se vzpomínalo na oběti sovětské okupace.

Někdejší diplomat vzal své vzpomínání poněkud zeširoka. Poukázal na lokální války, které po druhé světové válce probíhaly na Kavkaze, na Balkáně a teď i na Ukrajině. Na Kavkaze i na Ukrajině šlo o války s Ruskem. Na Balkáně šlo o etnický konflikt, ale všechny tři války mají prý jeden společný rys. Ve všech třech těchto regionech vznikly nacistické divize SS a podílely se na tehdejším řádění okupantů. S odstupem několika desítek let nebylo tak těžké probudit běsy minulosti a rozpoutat další válku.

V České republice je to však jiné. Odsunem sudetských Němců po druhé světové válce se z Československa stal snad nejhomogennější národ Evropy a není snadné probudit v Češích nějaké běsy, které by nás pohnaly do války. Nejlépe do války s Ruskem. Akce před rozhlasem podle Bašty však měla přesně tohle za cíl.  

„Zbývá jediné další vysvětlení. A tím je psychologická a propagandistická příprava na naší válku s Ruskou federací, tedy s druhou nejsilnější jadernou mocností světa. Jako námět na absurdní komedii to není špatné, ale stálo by to zbytečně moc peněz a vysílacího času," končí komentář Bašta.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

12:30 Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

Do nedělní Partie televize Prima zavítala místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schiller…