Bašta k srpnovému výročí: Připravují nás na válku s Ruskem

26.08.2018 6:30

Někdejší vyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta sledoval demonstranty před Českým rozhlasem, kteří v den 50. výročí počátku sovětské okupace Československa pískali na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a dospěl k jasnému závěru. Demonstranti podle něj připravují půdu pro válku s Ruskem.

Bašta k srpnovému výročí: Připravují nás na válku s Ruskem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

Jaroslav Bašta má rád historii a často se do ní ohlíží. Nejinak tomu bylo i v komentáři pro server První zprávy.cz, kde se zamýšlel nad tím, proč lidé pískali na premiéra Babiše před Českým rozhlasem, když se vzpomínalo na oběti sovětské okupace.

Někdejší diplomat vzal své vzpomínání poněkud zeširoka. Poukázal na lokální války, které po druhé světové válce probíhaly na Kavkaze, na Balkáně a teď i na Ukrajině. Na Kavkaze i na Ukrajině šlo o války s Ruskem. Na Balkáně šlo o etnický konflikt, ale všechny tři války mají prý jeden společný rys. Ve všech třech těchto regionech vznikly nacistické divize SS a podílely se na tehdejším řádění okupantů. S odstupem několika desítek let nebylo tak těžké probudit běsy minulosti a rozpoutat další válku.

V České republice je to však jiné. Odsunem sudetských Němců po druhé světové válce se z Československa stal snad nejhomogennější národ Evropy a není snadné probudit v Češích nějaké běsy, které by nás pohnaly do války. Nejlépe do války s Ruskem. Akce před rozhlasem podle Bašty však měla přesně tohle za cíl.  

„Zbývá jediné další vysvětlení. A tím je psychologická a propagandistická příprava na naší válku s Ruskou federací, tedy s druhou nejsilnější jadernou mocností světa. Jako námět na absurdní komedii to není špatné, ale stálo by to zbytečně moc peněz a vysílacího času," končí komentář Bašta.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO

15:18 „Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO

Prezidentský kandidát Ansrej Babiš představil v sobotu nové předvolební video, ve kterém vysvětluje,…