Bašta o novičoku: Položím si otázku, kterou si prý pokládají agenti Kremlu

20.09.2020 7:32 | Zprávy

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se ještě jednou vrátil k otravě nejvýznamnějšího ruského opozičního politika jedem zvaným novičok. Zamyslel se nad tím, komu by vlastně otrava Navalného opravdu prospěla.

Bašta o novičoku: Položím si otázku, kterou si prý pokládají agenti Kremlu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

Od otravy Alexeje Navalného uplynul měsíc. Ruskému opozičnímu politikovi se udělalo zle v letadle na cestě ze sibiřského Tomsku do Mosky. Navalnyj skončil v jedné ze sibiřských nemocnic, ale později byl převezen do Berlína. Tam zjistili, že Navalného kdosi otrávil novičokem.

Bašta připomněl, že jde o velmi nebezpečný jed vyvinutý ještě v sovětských dobách, který je smrtelný už v minimálním množství. Navalnyj přesto přežil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náhoda? Pšenák a Rakušan. Vidlák vidí souvislost

15:20 Náhoda? Pšenák a Rakušan. Vidlák vidí souvislost

Předseda hnutí Stačilo! Daniel Sterzik se rozzlobil. Takřka do běla ho rozpálil muž stojící na jedné…