Bělobrádek: Babiš používá taktiku chcíplého psa

27.11.2017 7:21

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se v deníku Právo svěřil, že byli ochotni jednat o vládě s hnutím ANO Andreje Babiše, nedostali však možnost. A fíkovým listem pro Babiše být strana nechce.

Bělobrádek: Babiš používá taktiku chcíplého psa
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vicepremiér Pavel Bělobrádek v Trutnově

Velmi kriticky pohovořil Bělobrádek v úvodu rozhovoru o volbě vedení Sněmovny, kdy jej rozlítilo, že nebyl dodržen princip poměrného zastoupení. Poměrný systém je podle něj podporován jen pro ty, kteří přišli políbit prsten.

Když pak přišla řeč o vládě, Bělobrádek zkonstatoval, že do vlády by strana v žádném případě nešla s trestně stíhaným člověkem. „KDU-ČSL také nepůjde do vlády, kde by se realizoval pouze program ANO. Další je otázka, jaké by byly poměry ve vládě, jak by ANO bylo ochotno dodržovat koaliční smlouvu, protože v minulém období nás několikrát podrazilo, sdělil Bělobrádek. 

Anketa

Pozvedne Jiří Pospíšil TOP 09?

hlasovalo: 8111 lidí

Odmítl pak to, že by opozice zahnala ANO do rohu, kde musí hnutí spolupracovat s SPD a komunisty. „ANO se do rohu natlačilo samo. Když systematicky urážíte a nemluvíte pravdu, tak si logicky snížíte koaliční potenciál. Já jsem ochoten leccos překousnout, ale problém je v nich. Sami se dostali do izolace, ODS a Piráti s nimi jít nechtějí. Naopak ANO se nechce bavit s ostatními. My respektujeme výsledky voleb a vítězství ANO, ale i my máme své podmínky a nemůžeme jít za každou cenu a nemůžeme přijmout taktiku, že musíme vzít, jak to je, nebo nic. Ani taktika chcíplého psa na stole, kterou používá Andrej Babiš, pro nás není přijatelná,“ sdělil rázně Bělobrádek. 

Podle jeho slov je však pro Babiše výhodnější strategie dostat se do pozice chudáčka, s nímž nikdo nechce spolupracovat. „A vyvolat předčasné volby, vyhrát je a získat většinu,“ podotkl Bělobrádek, jenž se domnívá, že to k tomu směřuje.  

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poslední dny Lenina: Kecalové, poslouchejte, rozzlobil se Josef Skála a dal na stůl fakta

20:01 Poslední dny Lenina: Kecalové, poslouchejte, rozzlobil se Josef Skála a dal na stůl fakta

Bývalý místopředseda KSČM, historik Josef Skála, nevěřícně sledoval, jakým způsobem dnes bylo připom…