Bělobrádek: Babiš si na mně vylévá zlost, drolí se mu klub. Já neřekl, že je estébák

14.11.2013 9:10 | Zprávy
autor: dkr

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš zaútočil na lidovce, když zpochybnil financování strany. Podle něj mají někteří členové ANO problém s tím, že KDU-ČSL prý financuje přítel Františka Mrázka pan Luděk Sekyra. Píše o tom Právo s tím, že jde patrně o odvetu za lidovecké trvání na čistém lustračním osvědčení. Babiš zároveň mluvil o možnosti nahradit KDU-ČSL hnutím Úsvit Tomia Okamury v případné vládní koalici. Úsvit disponuje stejným počtem poslanců jako lidovci.

Bělobrádek: Babiš si na mně vylévá zlost, drolí se mu klub. Já neřekl, že je estébák
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

„Chápu, že je pan Babiš podrážděn, že se to kolem něj točí, ale nevidím důvod, proč si vylévá zlost na mně. Já jsem se k němu vždy choval korektně. Neřekl jsem o něm, že je estébák. Nesoudím ho, ale myslím si, že by bylo dobré, kdyby to bylo vyjasněné, a že mít ve vládě člověka, který nemá lustrační osvědčení negativní, je nekomfortní,“ řekl Právu šéf lidovců Bělobrádek.

Bělobrádek také tvrdí, že jeho strana má účetnictví v pořádku. Potíž podle Práva nemá Bělobrádek ani s tím, že má Sekyra kontroverzní pověst. „Každý, kdo se pohybuje v byznysu, má svou minulost a Babiš se také stýkal s lidmi, kteří jsou kontroverzní a já mu to nevyčítám,“ připomněl Bělobrádek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…