Bělobrádek: Babiš si na mně vylévá zlost, drolí se mu klub. Já neřekl, že je estébák

14.11.2013 9:10 | Zprávy
autor: dkr

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš zaútočil na lidovce, když zpochybnil financování strany. Podle něj mají někteří členové ANO problém s tím, že KDU-ČSL prý financuje přítel Františka Mrázka pan Luděk Sekyra. Píše o tom Právo s tím, že jde patrně o odvetu za lidovecké trvání na čistém lustračním osvědčení. Babiš zároveň mluvil o možnosti nahradit KDU-ČSL hnutím Úsvit Tomia Okamury v případné vládní koalici. Úsvit disponuje stejným počtem poslanců jako lidovci.

Bělobrádek: Babiš si na mně vylévá zlost, drolí se mu klub. Já neřekl, že je estébák
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

„Chápu, že je pan Babiš podrážděn, že se to kolem něj točí, ale nevidím důvod, proč si vylévá zlost na mně. Já jsem se k němu vždy choval korektně. Neřekl jsem o něm, že je estébák. Nesoudím ho, ale myslím si, že by bylo dobré, kdyby to bylo vyjasněné, a že mít ve vládě člověka, který nemá lustrační osvědčení negativní, je nekomfortní,“ řekl Právu šéf lidovců Bělobrádek.

Bělobrádek také tvrdí, že jeho strana má účetnictví v pořádku. Potíž podle Práva nemá Bělobrádek ani s tím, že má Sekyra kontroverzní pověst. „Každý, kdo se pohybuje v byznysu, má svou minulost a Babiš se také stýkal s lidmi, kteří jsou kontroverzní a já mu to nevyčítám,“ připomněl Bělobrádek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …