„Představujeme si, že odejdou slabé, hlavně rudooranžové krajské koalice. Většina těch krajů rozhodně neprosperuje, ale mají na víc. Náš program je postavený tak, aby kompetence, které kraje skutečně mají – což nejsou ani poplatky ve zdravotnictví, ani migrace, skutečně využívaly. Až na výjimky jsou daleko za svými možnostmi. A je to i tím, kdo sedí v radách,“ zkritizoval současné krajské vlády Bělobrádek. Mezi priority strany patří samozřejmě také rodina.
„Stát by měl jít napřed v tom, co je velkou bariérou pro skloubení mateřství a zaměstnání. Proto chceme, aby na krajských úřadech a ve firmách byly možné ve větší míře částečné úvazky a flexibilní pracovní doba,“ dodal Bělobrádek. Důraz kladou rovněž na více terénních služeb, rozvoj domácí hospicové a paliativní péče.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef