Bělobrádek: Vyjednávání jde pomalu. Ministerstvo pro toaletní papír nám nestačí

29.11.2013 7:02

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek není spokojen s rychlostí, jakou probíhají vyjednávání o budoucí vládě. "Dohodu zdržuje hlavně to, že jednáme zvlášť," uvedl v rozhovoru pro MF Dnes. O ministerských postech pro svoji stranu se zatím veřejně bavit nechce. Důležité je prý shodnout se nejdříve na programových prioritách.

Bělobrádek: Vyjednávání jde pomalu. Ministerstvo pro toaletní papír nám nestačí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek
reklama

"V podstatě jsme se zatím k ničemu podstatnému nedobrali, což mě poměrně znervózňuje. Mám odlišnou představu o intenzitě, se kterou se vyjednávací týmy scházejí," dal najevo svou nespokojenost šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Není proto takový optimista jako předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, který věří, že vláda vznikne nejpozději do konce roku. Problém vidí nejen v neprolínajících se programových východiscích, ale také v separátním vyjednávání.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Bělobrádek nicméně nesouhlasí s variantou koaliční smlouvy, která by se vyhýbala sporným věcem. "Když máte partnerský vztah a vidíte, že v něm jsou třecí plochy, sňatkem se to nevyřeší," dodává.

Ministerstvo pro toaletní papír

O ministerských postech se šéf lidovců nechce veřejně bavit, dokud se strany nedohodnou na programu. Jistou představu ale Bělobrádek má. "Dostat jedno ministerstvo pro toaletní papír by nebylo vhodné a přijatelné. Ale stále platí, že se nebudeme nyní ve straně hádat o posty, když ještě ani nevíme, zda budeme v koalici," uvedl pro MF Dnes.

Nic prý v tuto chvíli není jisté. Lidovci nechtějí dělat jazýček na vahách, podmínky v koalici prý musí být důstojné. A pokud nebudou, musí si ANO a ČSSD najít jiného partnera, uzavřel Pavel Bělobrádek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…