Bělobrádek asi zase naštval Babiše. V rádiu mluvil o EET a Stropnickém, a hezké nebylo ani jedno

12.02.2016 17:55

Předseda křesťanských demokratů Pavel Bělobrádek se v pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu ještě jednou pustil do Stropnického. Podle Bělobrádka se sice ministr dopustil hrubé chyby, ale premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nebo vicepremiér Andrej Babiš (ANO) to viděli jinak. Bělobrádek ale nešetřil i exšéfa civilní rozvědky Karla Randáka a dal radu živnostníkům. Babiše by nepotěšila.

Bělobrádek asi zase naštval Babiše. V rádiu mluvil o EET a Stropnickém, a hezké nebylo ani jedno
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda KDU - ČSL Pavel Bělobrádek na volebním obhájil post.

V úvodu okomentoval rozhodnutí premiéra, jenž ponechal Martina Stropnického ve funkci ministra obrany. „Rozhodli se, že to na odvolání pana ministra není, a mně nezbývá, než to respektovat. Já jsem nechtěl flagrantně lhát, tak jsem řekl, co si myslím. Já si myslím, že v otázkách národní bezpečnosti není třeba lhát, ale stačí mlčet. Stačilo odpovědět, že k tomu nemám co říci, to nebudu komentovat,“ poradil Stropnickému Bělobrádek. Narážel také na Stropnického reakci, když se bránil právě tvrzením, že nechtěl lhát.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Předseda KDU-ČSL trvá na tom, že ministr Stropnický udělal chybu. Chybu o to nepochopitelnější, že Stropnický už má zkušenosti z působení na postech, ve kterých se prostě některé věci nekomentují. „Já jsem předpokládal, že všichni víme, že se o takových věcech prostě nemluví,“ zdůraznil nikoli poprvé.

Neměl příliš pochopení ani pro bývalého ředitele civilní rozvědky Karla Randáka, který se Martina Stropnického zastal. Randák připomněl, že se o výměně Alího Fajáda mluvilo už před tím, než promluvil ministr Stropnický. „V tom případě já jsem rád, že pan Randák je bývalým šéfem tajné služby, protože něco jiného je, když se o něčem spekuluje, a něco úplně jiného je, že se to potvrdí, a to ještě opakovaně,“ posteskl si Bělobrádek.

Pár slov padlo také o prozrazení výkupného za Hanu a Antonii, keré byly v roce 2013 uneseny v Pákistánu. „Trvám na tom, že to, co vyšlo v Respektu, není správné... Ne vždy je to, co se objeví v médiích, pravda,“ upozorňoval.

Nakonec zmínil i elektronickou evidenci tržeb, kterou lidovci pomohli v parlamentu schválit. „My jsme především prosadili, aby byli drobní živnostníci a řemeslníci v tomto volebním období vyňati z povinnosti zavést elektronickou evidenci tržeb,“ konstatoval. Co z toho plyne? Faktem je, že řada živnostníků podporuje hnutí ANO a v příštích volbách si budou moci zvážit, zda budou stranu Andreje Babiše podporovat dál, nebo dají přednost jiné straně. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

7:15 Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

Server Novinky.cz přinesl před několika dny zprávu o matce tří dětí, jedenatřicetileté Simoně, která…