Bělobrádek odejde z čela lidovců. V senátních volbách zatím hoří jak papír

13.10.2018 14:52

Předseda KDU-ČSL pomalu vyklízí pozice; oznámil, že už nebude obhajovat post předsedy KU-ČSL. Snad ho k tomu vedla i skutečnost, že prohrává v senátních volbách s kandidátem ODS Martinem Červíčkem.

Bělobrádek odejde z čela lidovců. V senátních volbách zatím hoří jak papír
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek
reklama

Volební místnosti se uzavřely teprve před pár desítkami minut, ale protože byla účast u senátních voleb opravdu nízká, nedosáhne ani 20 procent, tak sčítání hlasů postupuje velmi rychle. Stále jasněji se tak ukazuje, že předseda KDU-ČSL Pavle Bělobrádek v senátních volbách pohoří. Možná právě proto už podle České televize oznámil, že nebude znovu kandidovat na předsedu KDU-ČSL.

Politolog Petr Sokol z Institutu CEVRO připomněl, že Bělobrádek uvažoval o konci v čele strany opakovaně. Lidovce vede od roku 2010.

Průběžné výsledky senátních voleb Bělobrádkovi naznačují, že už pro voliče pravděpodobně není dostatečným politickým tahounem. Před třetí hodinou odpolední prohrával Bělobrádek s kandidátem ODS Martinem Červíčkem v poměru 43 procent hlasů ku 57 procentům.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…