„Levné pleny nebudou, údajně kvůli EU. Proč to EU reguluje a co s tím zmůžete?“ ptal se čtenář ParlamentníchListů.cz. Bělobrádek odpověděl, že existuje předpis o mezích DPH. Nicméně výjimky z něj si některé země vyjednaly. Jako příklad uvedl Velkou Británii, která si dokázala vyjednat na dětské pleny nulovou sazbu. „Lze to na úrovni EU vyjednat,“ podotkl Bělobrádek.
Havlovu lavičku financoval Luděk Sekyra
Další otázka se týkala Bělobrádkovy účasti při slavnostním odhalení Havlovy lavičky v Oxfordu. „Chtěl bych se vás proto zeptat, kdo tuto akci financoval a z jakých zdrojů,“ zeptal se čtenář, který se podepsal jako „Ticháček“. Bělobrádek prozradil, že „lavičku a část programu“ financoval podnikatel a sponzor KDU-ČSL Luděk Sekyra. Za další sponzory označil Oxfordskou univerzitu, českou a slovenskou ambasádu. „Část si platili někteří účastníci sami,“ uvedl s tím, že jeho program zahrnoval i jednání se zástupci Oxfordské univerzity, ministrem britské vlády či návštěvu britského parlamentu.
Právo na život má člověk zdravý i nemocný, chytrý i hloupý
Jiného čtenáře zase zajímalo, proč je Bělobrádek proti potratům. „Není to trochu archaické téma? Nikdy nevíte, co oplodnění předcházelo a jak by se situace dál vyvíjela,“ uvedl čtenář, který poukázal na to, že „ústavy jsou u nás přeplněné“. Lidovecký šéf na to reagoval s tím, že každý člověk má právo na život. „Ať je mladý, starý, zdravý, nemocný, chytrý, hloupý, narozený, nenarozený. Pokud žena nemůže dítě přijmout, může ho dát k urychlené adopci,“ uvedl Bělobrádek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marian Dancso - profil