Bělorusko? Tak bychom žili my, kdyby se komunisté nevzdali, uvedl Jakub Janda

13.08.2020 13:57

Aktivista a ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se ve svých facebookových statusech vyjádřil k situaci v Bělorusku. Po vítězství Alexandra Lukašenka v prezidentských volbách dochází k demonstracím a protestům. Důvodem je podezření na zmanipulování voleb.

Bělorusko? Tak bychom žili my, kdyby se komunisté nevzdali, uvedl Jakub Janda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

„Každý národ má právo postavit se tyranovi na odpor. Skláním se před odvahou všech Bělorusů, kteří mají Lukašenkovy diktatury a lhaní plné zuby. Když navíc žijí dlouhodobě v zaostalé zemi, závislé na Rusku, a okolo sebe vidí prosperující, svobodné země, tak jim prostě jednou dojde trpělivost. Mají právo na svobodné a férové volby, jako každý člověk na planetě,“ poznamenal Janda v jednom ze svých statusů. 

V následujícím statusu sdílel Janda fotku nahého muže ležícího na zemi, nad nímž stojí zakuklený voják. „Tato fotka nejlépe vystihuje dnešní Bělorusko,“ poznamenal.

Anketa

Vážíte si Spojených států amerických coby klíčového spojence ČR?

9%
91%
hlasovalo: 33958 lidí

V jednom ze statusů pak Janda odmítl konspiraci, že Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty má prsty v revoluci v Bělorusku. „On už i sám běloruský diktátor řekl, že ony protesty lidí požadujících férové volby jsou řízeny z několika zemí... například i z Česka. Ale teď vážně: Bělorusko je zaostalý postsovětský skanzen, kde je dobře vidět jak dopadnete, když ze své země uděláte ruskou kolonii. Je dobře, že se tam pořád najde dost lidí, kteří se nebojí nahlas vyjádřit nesouhlas s hnusnou diktaturou, která falšuje volby a potírá základní svobody jednotlivce,“ poznamenal.

Závěrem pak Janda dodal také to, že dnešní Bělorusko je smutnou ukázkou, jak bychom dopadli, kdyby se českoslovenští zločinci (čti komunisté) nevzdali a Moskva by nás tehdy jako svou kolonii nepustila. „Hnusné diktatury mlátící své občany požadující svobodné volby si zaslouží padnout. Čas jim tiká a spravedlivý trest tyto zločince nesmí minout,“ poznamenal Janda.

„Ruská ‚vakcína‘na koronavirus určitě bude zhruba tak stejně bezpečná jako ruský státní systém dopingu, který z Ruska udělal směšnou zemi vyloučenou z olympiád a světových šampionátů. Nebo ta '‚vakcína bude jen nafta pro ruské tanky, až násilně obsadí Bělorusko, stejně jako to udělali s územím Gruzie, Moldavska a Ukrajiny‘,“ nechybělo pak ještě od Jandy rýpnutí do Ruska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To nevymyslíš. EU přišla s novým předpisem. Do basy kvůli počasí?

12:46 To nevymyslíš. EU přišla s novým předpisem. Do basy kvůli počasí?

Hnutí Liga Libe, které bojuje za právo každého slušného bezúhonného občana na zbraň, zveřejnilo séri…