Béma odvolávají už i z magistrátních funkcí

27.03.2012 16:03

Exprimátor Pavel Bém byl v úterý odvolán z funkce člena Protidrogové komise hlavního města Prahy. Návrh po jednání TOP 09 předložil první náměstek primátora Tomáš Hudeček.

Béma odvolávají už i z magistrátních funkcí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bém

Zároveň Rada hlavního města bývalého primátora Pavla Béma vyzvala k rezignaci z funkcí člena správní rady Nadačního fondu Cesta ke vzdělání a Nadačního fondu Bezpečná Praha. "TOP 09 mým prostřednictvím toto odvolání navrhla, neboť chceme hlavní město zbavit vlivu bývalého primátora. Odvolání má logickou návaznost na situaci z posledních dnů,“ řekl první náměstek primátora Tomáš Hudeček.

Pavel Bém byl v pondělí rovněž vyzván premiérem Nečasem k odchodu z ODS a složení poslaneckého mandátu. Bém z ODS neodešel, oznámil jen pozastavení svého členství. Podle ostatních straníků je to proto, že během pozastaveného členství jej nelze odvolat.

Možným Bémovým nástupcem ve sněmovně by se mohl stát Jiří Janeček. "Když jsem kandidoval do sněmovny, zamýšlel jsem se, že by bylo dobré pracovat v sociálním výboru. Moje vize při kandidatuře do sněmovny byla jednoznačně orientována na sociální oblast," řekl v úterý ParlamentnímListům.cz (více ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po konci Lipovské zbývá ještě jeden terč, Duka. Šarapatka nabíjí kanón

17:28 Po konci Lipovské zbývá ještě jeden terč, Duka. Šarapatka nabíjí kanón

Někdejší člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka zajásal nad koncem ekonomky Hany Lipovské v tomto tělese. Pos…