Bendovi nepište, Andrýsové a Gazdíkovi ano

19.08.2012 11:46

E-mailový rozcestník NapisteJim.cz přišel se zajímavými informacemi. Projekt, který byl spuštěn v květnu minulého roku, zprostředkovává komunikaci mezi voliči a politiky. Nejvíce dotazů jde zatím podle organizátorů na adresu ministra zahraničí Karla Schwarzenberga a poslanci za ODS Marku Bendovi.

Bendovi nepište, Andrýsové a Gazdíkovi ano
Foto: Archiv LA
Popisek: Lenka Andrýsová

Skupinu třech nejčastěji adresovaných pak uzavírá premiér Petr Nečas. Ten ale podle serveru Aktualne.cz na dotazy rád neodpovídá. Podle zveřejněných informací se odpovědi dočkají pouze 2% tazatelů.

Vzorný Gazdík a Polčák

Mezi tři "vzorné" politiky, kteří si na komunikaci s voliči dávají záležet, patří Lenka Andrýsová (LIDEM), Stanislav Polčák (TOP 09) a jeho kolega Petr Gazdík. Andrýsová odpovídá dokonce na všechny zaslané e-maily, Polčák a Gazdík na 90% dotazů. "Pokud jde o politické strany, na korespondenci veřejnosti nejčastěji reagují poslanci stran LIDEM a TOP 09," řekl serveru mluvčí sdružení KohoVolit.eu Kamil Gregor. Právě toto sdružení stojí za projektem NapisteJim.cz.

Mezi těmi, kteří na korespondenci s voliči zřejmě nemají tolik času, se objevuje předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake, ministr financí Miroslav Kalousek a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Pokud jim i přesto chcete napsat, obrňte se trpělivostí - všichni tři jmenovaní odpovídají maximálně na 13% všech zaslaných e-mailů. I když - to je ještě vysoké procento oproti tomu, kolika voličům odpoví poslanec za ODS Marek Benda. Na jeho kontě se skví 0%, i když patří mezi nejvyhledávanější politiky. Ale ani to, že na e-mail poslanec odpoví nemusí být výhra. Často za ně totiž korespondenci vyřizují asistenti, kteří často pouze poděkují za podnět. Tento přístup se podle Gregora týká nejvíce právě oblíbeného ministra Schwarzenberga, od kterého chodí odpovědi na 32% e-mailů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…