Beranidlo, slzný plyn a zraněné šestitýdenní dítě. Na jihu Evropy to dál vře

29. 2. 2016 21:52

Na makedonsko-řecké hranici to vře. Britská BBC hlásí, že migranti prolomili plot stojící na hranicích obou států a snaží se proniknout dál do Evropy. Silou, přesněji řečeno s pomocí provizorního beranidla. Makedonská policie se je snaží zastavit. Používá k tomu například granáty se slzným plynem. Plyn zranil šestitýdenní dítě.

Beranidlo, slzný plyn a zraněné šestitýdenní dítě. Na jihu Evropy to dál vře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká a makedonská vlajka

Lékaři bez hranic na sociální síti Twitter hlásí, že po střetech na makedonsko-řecké hranici ošetřili řadu lidí. Mezi nimi i několik dětí. Nejmladšímu dítěti, které zasáhl slzný plyn, bylo pouhých šest týdnů.

Na hranicích stojí kolem sedmi tisíc migrantů, kteří chtějí pokračovat dál do Evropy. V Řecku zůstávat nechtějí, přestože je to bezpečná země. Jihoevropský stát kritizuje své další partnery za politiku blokování hranic, kterou otevřeně vyhlašují nejen státy Visegrádské čtyřky, ale už také Rakousko. To stanovilo jasný limit pro přijímání dalších migrantů. Řecku se to ani trochu nelíbí, protože se v zemi hromadí lidé, kteří prchají před válkou v Sýrii, z rozvrácené Libye či před útlakem v Eritreji.

Celou zprávu BBC naleznete zde.

BBC také připomíná, že německá kancléřka Angela Merkelová se jasně postavila proti jakémukoli plánu B na řešení migrační krize, o které mluví např. Visegrádská čtyřka, nepřistoupí. Migrační krizi musí podle německé kancléřky řešit celá EU. Představa, že Německo a další země pomáhají Řecku v ekonomické krizi a posílají mu stovky milionů euro jen proto, aby se nakonec od Řecka odvrátily, je podle Merkelové nesmyslná.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…