Beru si dovolenou, oznámil Ovčáček. Ale toto ho zaujme

31.07.2019 13:34

Hrdinou liberálních odpůrců prezidenta Zemana je stále muž, který prý zničil Jiřího Ovčáčka tím, že z jeho twitteru udělal lifestylový blog, kde si lidé vyměňují recepty. Šafrův web Forum24.cz přinesl jeho profil, uvedený tak, že Zemanovi odpůrci mají vytříbený smysl pro humor, zatímco jeho sympatizanti dokáží jen vyhrožovat. Jiří Ovčáček to ale pojal zcela jinak.

Beru si dovolenou, oznámil Ovčáček. Ale toto ho zaujme
Foto: Screen: Facebook TV Prima
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v pořadu Názory bez cenzury internetové televize Prima.
reklama

Muž, který útok na Ovčáčkův profil rozpoutal, vystupuje na sociálních sítích pod pseudonymem Jie Tien-ming. To je jméno čínského obchodníka, který má být v Číně vyšetřován a o jeho osudu nejsou žádné zprávy. Podílel se na rozvoji česko- čínské obchodní spolupráce a poté, co jej prezident Zeman jmenoval jako svého zvláštního poradce pro česko- čínské vztahy se stal oblíbeným terčem Zemanových odpůrců.

Anketa

Je škoda, že dnes odchází z úřadu ministr Antonín Staněk?

hlasovalo: 10665 lidí

Například server Sinopsis jej představil jako hochštaplera, který nedokončil ani střední školu, ale dokázal navazoval kontakty za pomoci alkoholu, než mu kvůli jeho nadměrné konzumaci musela být odebrána polovina žaludku. Forum24.cz jej vyřídilo jednou větou, že „zmizel ze světa po tom, co se ukázalo, že nejspíše krade“.

Jeho jméno si na sociální síti vypůjčil vtipálek, glosující českou politiku. Právě on spustil ostřelování Ovčáčkova twitterového účtu, kam si prezidentovi odpůrci chodí vyměňovat recepty a tipy na restaurace k neumdlévající radosti mediálního mainstreamu, který o tom pravidelně informuje.

Jak se ale falešný Jie svěřil Šafrovu fóru, Zemanovi fanoušci si to nenechávají líbit. „Přijde mi to směšné, ale trochu jsem čekal, že něco takového dříve nebo později přijde,“ prozradil. Dočkal se prý od nich výhrůžek. Hrozí mu prý „zatím“ pouze tím, že zveřejní jeho identitu, skrytou za čínským jménem.

Jak ale internetový Jie sdělil Fóru24, se svou činností rozhodně nepřestane. Irituje jej prý, jak se Jiří Ovčáček chová. „Nedělá svoji práci, jen se snaží rozeštvávat a schválně provokovat,“ stěžoval si. Když si jeho působení srovná s reprezentativním Havlovým mluvčím Ladislavem Špačkem, vidíme prý, o jaký se jedná úpadek.

Útoky na Ovčáčkův Twitter nazvala expertka na marketing Tereza Harmatová, kterou se Šafrův web našel, jako „něžný trolling“. „Oproti klasickému trollingu, který má lidi naštvat, vzájemně mezi s sebou rozeštvat a plodí nenávist, tento lidi spojuje,“ vysvětlila. A dodala, že drtivá většina uživatelů Twitteru se na rozdíl od jiných sociálních sítí vždy vyznačovala chytrostí, a proto tito lidé vědí, že oplácet nenávist nenávistí je hloupé.

Jiří Ovčáček nejspíš přijal tezi o něžném trollingu za svou. Na Facebooku informoval, že jak on tak prezident odjíždějí na dovolenou. „Upozorňuji redakce, že pan prezident bude mít do poloviny srpna dovolenou. Stejně tak bude mít dovolenou i tiskový mluvčí. K dispozici budu na e-mailu, jen v případě opravdu závažných událostí,“ vzkázal. A pak v duchu spojování informoval, že jede navštívit dětský tábor v Želetavě.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

20:10 Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

V Událostech na České televizi se řešil covid. Připomněl se Andrej Babiš s jeho apelačním facebookov…