Bez EU by to nešlo, věří generál Pavel. Slavíme 17 let členství, Petr Fiala připomněl zásluhy ODS

01.05.2021 12:31 | Zprávy
autor: mp

1. května 2004 se Česká republika stala členskou zemí EU. Na sociální síti Facebook se k tomuto významnému korku v české historii přihlásili generál ve výslužbě Petr Pavel i předseda ODS Petr Fiala. Generál Pavel prohlásil, že je sice k počínání EU někdy kritický, ale přesto nevidí jinou alternativu, jak by si Česko mělo udržet solidní vyjednávací pozici v globalizovaném světě.

Bez EU by to nešlo, věří generál Pavel. Slavíme 17 let členství, Petr Fiala připomněl zásluhy ODS
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel

Generál ve výslužbě Petr Pavel, jenž nevyloučil, že by mohl kandidovat na prezidenta republiky, má za to, že právě v EU, ve velkém evropském společenství, je Česká republika schopna hájit své zájmy i proti mocnostem a nadnárodním korporacím.

„Před sedmnácti lety jsme vstoupili do Evropské unie. Naše členství ale nevnímám jako splněný cíl, ale jako ten nejlepší způsob, jak si v dnešním nestabilním světě velkých mocností a nadnárodních korporací co nejlépe ochránit a prosazovat naše zájmy. K tomu ale v Bruselu musíme vystupovat jednotně, konstruktivně a sebevědomě. Některá rozhodnutí EU samozřejmě vnímám kriticky, nakonec jsem v ní sám dva a půl roku pracoval, ale přesto nevidím jinou, lepší alternativu, jak si udržet místo u jednacího stolu k prosazování našich zájmů,“ poznamenal Pavel na sociální síti Facebook.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…