Bez EU by to nešlo, věří generál Pavel. Slavíme 17 let členství, Petr Fiala připomněl zásluhy ODS

01.05.2021 12:31

1. května 2004 se Česká republika stala členskou zemí EU. Na sociální síti Facebook se k tomuto významnému korku v české historii přihlásili generál ve výslužbě Petr Pavel i předseda ODS Petr Fiala. Generál Pavel prohlásil, že je sice k počínání EU někdy kritický, ale přesto nevidí jinou alternativu, jak by si Česko mělo udržet solidní vyjednávací pozici v globalizovaném světě.

Bez EU by to nešlo, věří generál Pavel. Slavíme 17 let členství, Petr Fiala připomněl zásluhy ODS
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel

Anketa

Kdyby teď hospoda poblíž načerno otevřela zahrádku, zašli byste posedět?

53%
33%
hlasovalo: 20470 lidí
Generál ve výslužbě Petr Pavel, jenž nevyloučil, že by mohl kandidovat na prezidenta republiky, má za to, že právě v EU, ve velkém evropském společenství, je Česká republika schopna hájit své zájmy i proti mocnostem a nadnárodním korporacím.

„Před sedmnácti lety jsme vstoupili do Evropské unie. Naše členství ale nevnímám jako splněný cíl, ale jako ten nejlepší způsob, jak si v dnešním nestabilním světě velkých mocností a nadnárodních korporací co nejlépe ochránit a prosazovat naše zájmy. K tomu ale v Bruselu musíme vystupovat jednotně, konstruktivně a sebevědomě. Některá rozhodnutí EU samozřejmě vnímám kriticky, nakonec jsem v ní sám dva a půl roku pracoval, ale přesto nevidím jinou, lepší alternativu, jak si udržet místo u jednacího stolu k prosazování našich zájmů,“ poznamenal Pavel na sociální síti Facebook.

Dnešní předseda ODS Petr Fiala připomněl, že ODS měla na vstupu České republiky do Evropské unie velký podíl. Byl to ostatně Václav Klaus, pozdější prezident, kdo ještě v pozici premiéra podával přihlášku do EU.

„Před 17 lety Česká republika vstoupila do EU. Jsem hrdý, že na tom měla velký podíl ODS. Poté, co se nám podařilo zemi přivést do NATO, šlo o další velký úspěch. Překonali jsme tak 40 temných let komunismu a vrátili jsme se tam, kam jsme vždy patřili: na Západ,“ zdůraznil Fiala.

Petr Fiala promluvil k českému členství EU

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Oddluženi

Dobrý den proč nemají občané stejné podmínky jak firmy co jdou do insolvence ?? Proč nestačí splatit 30% dluhu do 7 let ??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

15:00 „Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už …